Війна Росії проти України завдала великих руйнувань інфраструктурі та житловому фонду. Зруйновано не лише окремі будинки, а й цілі населені пункти. І хоча війна триває, проте вже зараз влада думає, як відновлюватимуть країну після розрухи, передають Патріоти України.
Адже відновлення міст потребує не лише величезних грошей, а й продуманих планів. Ймовірно, зруйновані вщент населені пункти відбудовувати не будуть.Про це повідомила в інтерв'ю голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк.
"Є області, які деокуповані, і нам здається, що саме ці області мають бути у фокусі уваги відновлення. Але й ті області, які сьогодні прийняли людей і бізнес, їх території також потрібно перепланувати з огляду на особливості економічні і демографічні", - каже Олена Шуляк.
В Україні є громади, чисельність населення яких за період війни зросла на чверть. Як наслідок, це призводить до перевантаження інфраструктури населених пунктів та ускладнює доступ до послуг, які надає держава. Водночас, деякі міста та селища під час бойових дій були зруйновані вщент і не підлягають відновленню у післявоєнний період
"Як би боляче не було про це говорити, але, можливо, будуть такі населені пункти, які ми не зможемо відбудувати, бо вони зруйновані вщент, ворог їх стер з нашої землі", - каже народна депутатка.
Водночас розглядається варіант створення нових мікрорайонів у містах, які не зазнали масових руйнувань. Разом із будівництвом нових мікрорайонів виникатимуть і нові виробничі потужності. А це, своєю чергою, дозволить створити додаткові робочі місця.
Олена Шуляк каже, що під час відновлювальних заходів перегляду та переплануванню підлягають усі області України. Кожен регіон має розробити стратегічний документ - "Програму комплексного відновлення". На його основі і буде створено нову містобудівну документацію.
Програма відновлення передбачатиме обсяг будівельно-відновлювальних робіт, а також враховуватиме майбутній економічний стан регіону. Обліку підлягають підприємства: і ті, що виїхали, і ті, що в'їхали, і ті, що планують залишитися назовсім. Така інформація допоможе спланувати розбудову населених пунктів відповідно до потреб бізнесу.
"Друге питання, яке в документі обов'язково висвітлюється, - це демографія, що з людьми в регіоні, як їх повертати. Мені особисто дуже страшно, коли ми відбудуємо дитячий садок, пофарбуємо його в яскраві кольори, а цей садок буде порожнім, бо дітей , які мають туди йти, просто банально не буде, бо їхнім батькам немає де працювати чи проживати", - сказала Олена Шуляк
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...