Угорщина може заблокувати подальші кроки на шляху вступу України до ЄС, зокрема нібито через "утиски" угорської нацменшини. Про це заявив політичний радник угорського прем'єр-міністра Балаш Орбан. У Єврокомісії зазначили, що Україні необхідно досягти більшого прогресу в цьому питанні, передають Патріоти України.
Як зазначила речниця Єврокомісії Ана Пізонеро, що влітку єврокомісар з питань розширення Олівер Варгеї представив усну оцінку для України. Під час усного звіту були зазначені питання, над якими ще варто попрацювати.
"Очевидно, що в деяких сферах є прогрес. В інших сферах необхідно досягти більшого прогресу, в тому числі, коли йдеться про меншини. Необхідно також дотримуватися рекомендацій Венеціанської комісії, яку ми поважаємо", – сказала речниця Єврокомісії. За словами спікерки, зараз Єврокомісія працює над звітами про прогрес виконання рекомендацій країнами-кандидатами. Офіційна оцінка очікується у жовтні.
Зазначимо, Балаш Орбан назвав позицію України щодо угорської нацменшини "абсолютно неприйнятною". За його словами, уряд Угорщини не буде підтримувати процес розширення ЄС, поки ця проблема не буде вирішена.
У Єврокомісії очікують, що після зустрічі президента Туреччини Реджепа Ердогана та Путіна Росія повернеться до Чорноморської зернової угоди й припинить незаконну агресію проти України, зокрема проти експорту українського зерна. Про це заявив речник Єврокомісії Пітер Стано.
У відомстві засудили чергову масштабну атаку Росії на Одеську та Дніпропетровську області минулої ночі. За словами Пітера Стано, окупанти обстріляли об’єкти для експорту українського зерна, в тому числі в районі Дунаю.
Професор Мангеттенського університету Ігор Айзенберг вважає, що лідер Китаю Сі Цзіньпін бажав би завершення російсько-української війни, якби від цього страждали китайські економічні інтереси. Таку думку він висловив в етері Еспресо, передають Патріоти...
Наразі у світі є тенденції до ескалації, оскільки настала перехідна стадія: фактично кінець стабільності, яка існувала з кінця Другої світової війни. Про це в інтервʼю «Главкому» заявив історик Гарвардського університету Сергій Плохій. Як пояснює науко...