Слідчі Державного бюро розслідувань провели невідкладний обшук у квартирі Світлани Панаіотіді, яка працювала державною уповноваженою Антимонопольного комітету України з 2015 до 2019 року, а з 2019 до 2021 року була заступницею міністра економіки. Про це Панаіотіді у середу, 23 квітня, заявила у Facebook, передають Патріоти України.
СЕО ЮК Axon Partners Дмитро Гадомський вважає, що справа стосується незаконної приватизації нафтопроводу Самара-Західний напрямок. За його словами, обшук провели не тільки у Панаіотіді, і «теж без ухвали».
«З самого ранку до неї додому прийшли. Ухвалу не пред’явили. Кажуть — справа 2021 року. Яка саме справа? Не повідомляють. Телефон вилучили… На місці зараз працює адвокат Тарас Пошиванюк, вдалося викликати представників Ради адвокатів», — заявив у Facebook керівник відділу кримінальних злочинів, комплаєнсу та розслідувань юридичної фірми Miller Артем-Абрахам Крикун-Труш.
Він зазначив, що невідкладні обшуки дозволені лише у трьох випадках: коли потрібно врятувати життя, зберегти майно або під час переслідування злочинця. Він вважає, що жодна з цих підстав у ситуації з обшуком не застосовується.
«По-друге, Світлана зараз практикуюча юристка, має адвокатське свідоцтво. Адвокатів не можна обшукувати просто так. Має бути клопотання Генпрокурора або його заступника», — заявив Крикун-Труш.
Сама ж Панаіотіді назвала обшук «класичною схемою тиску і зловживання». «Без ухвали суду. Без ознайомлення з постановою про невідкладні слідчі дії. Навіть витягу з ЄРДР не дали, щоб пересвідчитися, що справа відкрита. Класична „схема“ тиску і зловживання, коли ти в погонах. Недалеко від сусіда в методах, власне. О 06:30 ранку, вломитися без документів та пояснень, розповідати, що все законно, бо можуть. Протягом семи годин. Власне, все це вже було у 2013. Свавілля осіб в погонах. Добре, що хоч не побили й не скрутили», — написала вона.
Чоловік Панаіотіді, колишній голова правління НАК Нафтогаз України Анатолій Коболєв заявив, що слідчі ДБР вилучили два мобільні телефони та робочий комп’ютер. Він стверджує, що комп’ютер його дружини містить матеріали з адвокатською таємницею. Коболєв розповів, що також вилучили два старих електронних пристрої.
Як повідомив Kyiv Post адвокат Тарас Пошиванюк, кримінальна справа проти Світлани Панаіотіді пов’язана з рішенням Антимонопольного комітету, ухваленим ще у 2015 році. Тоді Панаіотіді працювала державною уповноваженою АМКУ. Комітет дозволив швейцарській компанії International Trading Partners AG придбати контрольний пакет акцій російської компанії, що займається транспортуванням нафтопродуктів. Йдеться про підприємство Південно-Західне ВАТ трубопровідного транспорту нафтопродуктів, яке розташоване в Самарі (РФ).
Журналіст Сергій Окунєв відвідав 43-тю артилерійську бригаду, яка за лічені місяці встигла розкрити можливості надсучасної шведської самохідної артилерійської установки Archer. Чому її вважають «гарматою-спецпризначенцем», які її особливості та як екіп...
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга підбив підсумки перемовин України з колегами з Великої Британії, Німеччини, Франції та Сполучених Штатів у Лондоні 23 квітня. Про це йдеться у повідомленні у Telegram, передають Патріоти України. Він зазначив, що...