Україна будуватиме бойові кораблі за британською ліцензією з вітчизняним начинням

Минулої неділі делегація Великобританії ознайомилась з можливостями та проектами по катерній темі на підприємствах Миколаєва, зазначають Патріоти України.

Зокрема, представники британської делегації (серед яких були як діячі фінансових структур Королівства, так і потенційні виконавці-кораблебудівельники) побували на приватних суднобудівних підприємствах "Нібулон" та "Океан" й ознайомились з відповідними проектами та можливостями членів ДК "Укроборонпром" - ДП НВКГ "Зоря"-"Машпроект" та ДП ДПЦК.

Візит проходив в рамках меморандуму, підписаного у жовтні минулого року між Україною та Великобританією про посилення співпраці у військовій та військово-технічній сферах, під егідою Міноборони України та за участю представників ВМСУ.

Під час візиту в Миколаїв британців були присутні й представники ВМСУ, зокрема Командуючий українського флоту Олексій Неїжпапа / Фото: Віктор Цоклан

Недавнє відвідування українських підприємств відбувалось задля поглиблення майбутньої співпраці в розробці та майбутньому будівництві нових ракетних катерів для Військово-морських сил України.

Британська делегація, зокрема, відвідала два суднобудівних підприємства - "Нібулон" та "Океан" / Фото: Віктор Цоклан

Так, як стало відомо Defense Express, майбутні катери, ймовірно, будуть мати українські силові установки (від "Зоря"-"Машпроект", яка має низку необхідних виробів потужністю від 4000 до 7000 кВт), морський варіант ракетної системи "Нептун" (від ДККБ "Луч", в якості основного озброєння) та загоризонтну СРТР "Мельхіор" (від "Квант-Радіолокація", для автономної цілевказівки ПКР, оскільки ВМСУ наразі не має доступу до необхідної супутникової мережі).Загоризонтна РЛС "Мельхіор" від "Квант-Радіолокація"

Задля можливої інтеграції в проект британського катера ключових українських систем також вирішили залучити й фахівців з Миколаївського ДП "Дослідно-проєктний центр кораблебудування", котрі мають великий досвід як у власне проектуванні військових кораблів, так і в відповідному "вбудовуванні" українських комплексів у кораблі, спроектовані в інших країнах.

Крилата ракета Р-360 "Нептун" розглядається як основне ударне озброєння майбутнього ракетного катера

Подібна концепція зможе як завантажити роботою вітчизняні оборонні підприємства, так і спростити для ВМСУ їх подальшу експлуатацію. Проте конкретні деталі та майбутня участь підприємств ОПК України ще не визначена й потребує додаткових перемовин та узгоджень між учасниками цього масштабного проекту.

Розвідувальний корабель "Сімферополь" за шифром "Лагуна" оснащений станцією радіотехнічної розвідки "Мельхіор"

Нагадаємо, наприкінці 2020 року стало відомо про підписання Меморандуму про посилення співпраці між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії у військовій і військово-технічній сферах.

Підписання Меморандуму у Великій Британії

Зокрема, мова йшла про будівництво та постачання ВМСУ восьми ракетних катерів за британським проектом (з часткою будівництва у 20%, тобто два головних катери мають бути побудовані у Великобританії).

Відповідна пропозиція мала фінансуватися британською стороною (з загального кредиту у розмірі ?1,25 млрд).

Наочний показ та перелік різних систем озброєння виробництва інших країн на РК класу Super Vita британського проекту (Roussen)

Згодом, частково побачивши можливості українських підприємств та взявши до уваги побажання українських силовиків, британська сторона почала більш поглиблено вивчати вітчизняні проекти та можливості їх інтеграції в нові ракетні катери.

Оновлені плани ВМСУ передбачають 6 ракетних катерів за британським проектом

Також, нещодавно стало відомо про коригування замовлення з боку ВМСУ. Зокрема, до 2025 року українські моряки в рамках попередніх домовленостей з Великою Британією очікують отримати шість ракетних катерів та два протимінних кораблі.

Перейти на першоджерело

Кравчук розповів про свою найбільшу помилку на посаді президента України

четвер, 5 серпень 2021, 12:58

Перший президент України Леонід Кравчук назвав свою найбільшу помилку на посаді глави держави. Про це він розповів в інтерв'ю, відповідаючи на питання, про що він найбільше шкодує, якщо говорити про президентську каденцію, передають Патріоти України. "...

Влучили у будинок та поранили мирного жителя: Найманці "ДНР" обстріляли Красногорівку (фото)

четвер, 5 серпень 2021, 12:45

Вранці 5 серпня прифронтова Красногорівка піддалася обстрілу з боку НЗФ. Про це повідомляє глава ДонОДА Павло Кириленко, передають Патріоти України.