Україна і Китай влаштували "геополітичну прогулянку по канату", - Washington Post

У відносинах України і Китаю обидві сторони змушені здійснювати "геополітичну прогулянку по канату", намагаючись знайти баланс між спільними інтересами і протиріччями. Яскравим свідченням цього стала вчорашня розмова президента Володимира Зеленського з головою КНР Сі Цзіньпіном, пише The Washington Post, передають Патріоти України.

Видання зазначає, що це перша пряма розмова лідерів двох країн з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Обидві сторони випустили тріумфальні прес-релізи за підсумками телефонних переговорів, проте за переможними реляціями, проглядається явна напруга у відносинах Києва і Пекіна.

"Цей дзвінок був геополітичною прогулянкою по канату, оскільки українсько-китайські відносини стають балансом для обох сторін", – пише Washington Post.

Видання вважає, що для Китаю у відносинах з Україною стоїть завдання виставити себе в ролі миротворця і дипломатичного важкоатлета, здатного запропонувати регіону себе в якості альтернативи заходу. Однак відмова Китаю прямо засудити вторгнення Росії в Україну викликала роздратування в Києві та інших столицях.

Також по репутації Пекіна б'є та обставина, що саме Китай став економічним рятувальним кругом для Росії, купуючи нафту і газ і торгуючи з компаніями, що знаходяться під санкціями Заходу. Ці дві країни знайшли спільний інтерес в геополітичному протистоянні США і їх союзникам.

Washington Post констатує, що Київ проявляє обережність щодо Китаю і критикує його мирний план, який відповідає інтересам Москви, оскільки фактично дозволяє Росії залишитися на окупованій українській території. У той же час Україна не відкидає роль Китаю в якості посередника і можливого торгового партнера після закінчення війни.

Зовсім недавно Китай досяг безпрецедентного успіху в ролі посередника, коли допоміг Ірану та Саудівській Аравії повернутися до нормальних дипломатичних відносин. Призначення нового китайського посланника в Україні, про що було оголошено вчора, на думку Washington Post говорить про прагнення Пекіна досягти нового дипломатичного Успіху вже і в цьому регіоні.

Для України Ж Китай-це потенційний замінник Росії у зовнішній торгівлі після закінчення війни. "Якщо США і їх союзники не зможуть запропонувати альтернативу, в України немає іншого вибору, окрім як піти на ризик", – пише Washington Post.

Велика небезпека для України: Скільки "Шахедів" Росія виробляє на місяць

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:15

Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...

Буде злам? Бойові дії в Україні можуть завершитися у 2025 році, - The Economist

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:45

2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...