Україна за сприятливого сценарію протягом 3-6 місяців може звільнити окуповані схід, південь і Кримський півострів. Такий прорив запустить перспективу поразки режиму Володимира Путіна в країні-агресорі Росії і зміни влади в Кремлі.
Однак існує і песимістичний сценарій, згідно з яким доведеться докласти неабияких зусиль для звільнення міст, а Путін готуватиме нові резерви. І тоді війна затягнеться на рік або навіть більше. Про це заявив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж.
В інтерв'ю Главреду він розповів про те, що не можна точно сказати, коли закінчиться війна. Однак ЗСУ вже отримали перевагу на фронті і підірвали обороноздатність російських окупантів. За таких умов відкривається перспектива звільнення територій.
"Не можна стовідсотково говорити, що війна протягом двох-п’яти місяців закінчиться. Хоча зараз ми маємо перевагу не тільки в гарячих точках – Бахмуті, Авдіївці, Вугледарі, Сватовому, Кремінній та на запорізькому напрямку, але й коли знищуємо професійні частини ворога на 60-80%, включаючи "вагнерівців". А це потужний підрив обороноздатності противника. Відновити ці сили швидко Росія не може, і мобілізовані проблему не вирішать. Тому за таких умов перспектива звільнення територій є", - зазначив Маломуж.
За його словами, існує два сценарії подальшого розвитку подій – позитивний і негативний. У першому випадку силам оборони вдасться добитися дуже серйозних успіхів - повернути свої території і організувати можливість краху режиму Путіна в Росії.
"За оптимістичного сценарію ми звільнимо схід, південь і, можливо, Крим протягом трьох-шести місяців. Це в свою чергу відкриє перспективу поразки путінського режиму та зміни влади в Росії", - вважає генерал. Другий випадок передбачає важкі бої і затягування війни на тривалий період.
"За песимістичного сценарію нам доведеться тяжко вгризатися в оборону противника і звільняти міста крок за кроком. А Путін тим часом готуватиме резерви – так, це будуть не потужні нові засоби, але їх буде багато. Через це нам буде складно відвойовувати своє. За такого сценарію війна затягнеться на рік і більше", - вважає колишній глава розвідки.
На його думку, події на фронті розвиватимуться в рамках першого сценарію. "Я вважаю, що події розгортатимуться за першим сценарієм, він сьогодні прямо проситься до виконання. Але рішення за Генштабом і керівництвом держави", - підкреслив Микола Маломуж.
У четвер, 21 листопада, коли Росія вперше атакувала Україну міжконтинентальною балістичною ракетою, представник міжнародної правозахисної організації Amnesty International закликав адміністрацію президента США Джо Байдена переглянути рішення надати Укр...
Європейський Союз бачив повідомлення про застосування Росією міжконтинентальної балістичної ракети під час вранішньої атаки на Україну та наразі оцінює повну картину. Про це заявив речник Єврокомісії Петер Стано, повідомляють Патріоти України. "Очевидн...