Економічні процеси США у 2024 році перебуватимуть у жорсткій залежності від передвиборчих перегонів. Американські політики мають подолати ризики рецесії, щоб задобрити свій електорат, передають Патріоти України.
На цьому тлі Україна залишається заручником політичної ситуації у Штатах, зокрема й у фінансових питаннях. Втім, є й підстави для оптимізму щодо отримання Києвом фіндопомоги від США.
Про це OBOZ.UA розповів керівник аналітичного спрямування інвестиційної компанії Blackshield Capital Ілля Кислицький. За його словами, чинний президент США не обирається на другий термін, якщо економіка країни перебуває в рецесії, тож адміністрація Джо Байдена щосили намагається "навести лад" чи хоча б створити його ілюзію.
Остання груднева заява Федрезерва США (ФРС) свідчить про позитивну динаміку американської економіки. Але ситуація суперечлива: аналітики найбільших інвестиційних банків, хоч і скоригували свої прогнози, все ж таки висловлюють побоювання, що такий крок має політичні мотиви – ФРС нібито намагається створити ілюзію зростання економіки, тоді як ризики початку рецесії все ще дуже суттєві.
"Цікаво, що наприкінці 2022 року аналітики найбільших інвестиційних банків в один голос говорили про неминучість рецесії, ризики інфляції, ризики погіршення ринку праці. За 2023 рік фактично суттєво змінився лише один фактор - це інфляція, яка поки що зникла з радарів ризиків. При цьому зараз весь ринок у єдиному пориві говорить про те, що ризики рецесії – у минулому, насамперед у зв'язку з риторикою членів ФРС. Тобто, в економічному сенсі змінилося не так багато", – каже Кислицький.
При цьому до виборів залишається менше року. А тому висока вартість життя та інфляція – це не ті теми, які потрібні електорату, зазначає аналітик.
"Тому потрібно більше хороших новин. З одного боку, зниження ставок не вибивається з мандату ФРС, маяки якого є стабільністю цін та забезпечення найбільшої зайнятості. Але з іншого боку, ФРС ризикує повторити помилку початку 1980-х, коли регулятор рано почав скорочувати відсоткові ставки. Тоді це призвело до необхідності знову піднімати їх, внаслідок чого настала рецесія", – пояснив Кислицький.
Перспективи для України
Окрім ставок ФРС, на порядку денному у США є не менш важливі питання – як "домашні", так і геополітичні. Серед них – пакет фінансової допомоги для України, що "завис" у Конгресі.
"Важливо те, чи підуть обидві партії – демократична та республіканська – на створення умов, у яких США як найбільш розвинена економіка світу здатна надавати фінансову підтримку Україні на шляху до перемоги. Порівняно нещодавно розпочалася історія з блокуванням фінансової підтримки України та подальших політичних спекуляцій, пов'язаних із її схваленням, і це тоді, коли десятки фахівців з безпеки та експертів безпосередньо звертаються до Конгресу з посиланням на глобальні питання безпеки", – зазначає Кислицький.
За його словами, фактично Україна опинилася у заручниках ситуації внутрішньополітичної боротьби у Конгресі США. Але є підстави для оптимізму.
"Паритет рейтингів обох партій створює збалансовану ситуацію, де рішення Сенату з більшістю демократів має бути затверджено Палатою представників, яку контролюють республіканці. Разом з тим, ми припускаємо, що здоровий глузд і аргументи, які закликають до глобальної безпеки відіграють свою роль, і Україна отримає очікуваний пакет фінансової допомоги", – вважає аналітик.
Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету "Орєшнік", здійснений 21 листопада, однак військові аналітики Інституту вивчення війни вважають це частиною інформаційної кампанії, спрямованої на перебільшення м...
Генерал-лейтенант США у відставці, колишній командувач армії США у Європі Бен Годжес назвав спосіб, який, на його думку, міг би змусити росіян дотримуватись домовленостей про мир з Україною, передають Патріоти України. «Я не маю жодної впевненості в то...