Україна отримає ЗРК NASAMS: У ЗСУ пояснили, як це вплине на ППО і чи "закриє небо"


Україна може отримати зенітно-ракетний комплекс NASAMS уже упродовж декількох місяців. Це допоможе посилити українську протиповітряну оборону. Проте лише однієї такої установки недостатньо, щоб "закрити небо", передають Патріоти України.

Щоб суттєво посилити роботу української ППО, потрібно мати не одну таку ЗРК і розосередити їх по всій території нашої держави. Про це сказав речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

"Комплекси NASAMS могли б посилити чинну систему протиповітряної оборони, але про суттєвість можна казати лише тоді, коли буде достатньо цих комплексів, батарей, які можна буде розосередити по всій території країни, прикриваючи і великі міста, і важливі державні об'єкти", – зазначає Ігнат.

Він пояснив, що станом на цей час не можна очікувати, що Україна матиме одразу багато цих комплексів. За його словами, "не все відразу". Проте наша держава, можливо, отримає шант поступово оновлювати свій ешелон ППО.

Також речник командування Повітряних сил ЗСУ зазначив, що комплекси NASAMS – не далекобійні. Вони діють у радіусі 40 кілометрів. Проте у цих ЗРК є низка переваг.

"Але дуже серйозна перевага NASAMS – це швидкість, мобільність і потужні маневрові ракети, які здатні вражати ракети, в тому числі оперативно-тактичних комплексів", – каже Ігнат.

"Зуби дракона не допомогли": Українські прикордонники знищили в Бєлгородській області станцію РЕБ окупантів (відео)

понеділок, 5 червень 2023, 6:36

Українські прикордонники знищили в Бєлгородській області Росії станцію радіоелектронної боротьби окупантів. Не допомогли росіянам навіть дорогі оборонні укріплення, зокрема "зуби дракона", які місцева влада встановила лише нещодавно. Відповідне відео о...

Командування РДК заявило, що губернатор не прийшов на призначену зустріч, щоб поспілкуватись та забрати полонених та похвалив за "конструктив" пригожина

понеділок, 5 червень 2023, 6:24

Повстанці продовжують розхитувати легітимність путінської вертикалі влади, підриваючи авторитет його ставленика і піднімаючи вплив суперника. Командир Російського Добровольчого Корпусу Денис Нікітін заявив, що губернатор Бєлгородської області В'ячеслав...