Видання The Sun в одному зі своїх матеріалів розповідає, що Україна зацікавлена у новітній австралійській розробці — безпілотній ракетній системі, яка допоможе військам "отримати тактичну перевагу, оберігаючи при цьому війська від небезпеки".
І що нібито представники українського оборонного відомства стежать за розробкою австралійської роботизованої системи та мають плани обговорити ймовірність використання такої системи на полі бою, кажуть у The Sun.
Йдеться про безпілотну ракетну систему під назвою Funnel Web, яку на виставці MSPO-2023, що проходить з 5 по 8 вересня у Польщі, демонстрували дві компанії з Австралії: виробник ракет Black Sky Aerospace та розробник роботизованих платформ Funnel Web Systems.Розробники запевняють, що вже провели успішну демонстрацію цієї розробки, яка являє собою роботизовану платформу зі встановленими на неї двома пусковими до ракет. У компанії заявили, що їм вдалося запустити цей інноваційний продукт за дійсно рекордні строки у менш як тиждень, хоч і відзначають, що попереду для розробників є ще "багато роботи".
Систему Funnel Web дійсно можна назвати мініатюрною й її, скоріш за все, буде не так вже й легко вполювати з розвідувального безпілотника — з шириною у 600 мм і довжиною у 900 мм вона має вагу всього у 1,5 кг (йдеться про прототипи пускових).
Управління системи відбувається за допомогою звичайного портативного пристрою "на кшталт міцного джойстика Play Station", на самому роботі розташовані камери, завдяки яким оператор зможе контролювати ситуацію на полі бою. Також відзначається, що роботизована ракетна система Funnel Web використовує "комунікацію військового рівня" з надійним захистом.Тепер щодо ракет, які може використовувати ця безпілотна ракетна система — у виданні відзначають, що типи ракет залежать від запитів користувачів, водночас їхня довжина може коливатися до 1200 мм.
Водночас у Black Sky Aerospace запевняють, що вже можуть виготовляти низку ракет до цієї системи на замовлення з темпами виробництва у близько 100 одиниць для звичайних ракет, а також 25 одиниць спеціалізованих керованих ракет UTE на тиждень. Темпи виробництва самих ракетних установок становлять 10 одиниць на тиждень.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...