Україна вперше в історії відкликала посла з Білорусі

Міністерство закордонних справ України викликало українського посла в Білорусі Ігоря Кизима до Києва, щоб провести консультації і оцінити перспективи відносин між країнами. Про це сказано в заяві глави МЗС Дмитра Кулеби, опублікованому на сайті відомства. Зазначається, що на такий крок Київ у відносинах з Мінськом пішов вперше, передають Патріоти України.

"Я ухвалив рішення викликати посла України в Білорусі Ігоря Кизима на консультації до Києва для оцінки перспектив українсько-білоруських відносин в новій реальності, яка склалася, вироблення відповідних рішень з урахуванням всього комплексу чинників. Ми вперше в історії вдаємося до такого кроку в стосунках з Білоруссю , і робимо це виключно через неприпустимі дії Мінська", – підкреслив Кулеба.

Глава МЗС пояснив, що причиною тому стала видача Росії членів російської приватної військової компанії "Вагнер", а також пішли безпідставні звинувачення в бік України від Олександра Лукашенка в недружніх кроках проти Білорусі. "Якісно нові загрози як для особистої безпеки громадян, так і регіональної безпеки в цілому випливають з офіційних повідомлень про можливе активне залучення Росії і ОДКБ до врегулювання ситуації в Білорусі", – зазначив Кулеба.

Панічне рішення Кремля: Росія посилює ППО Москви оголяючи лінію фронту - ЗМІ

вівторок, 23 червень 2026, 7:00

Після ефективної атаки українських БПЛА на Московський НПЗ у Капотні, військове командування РФ розпочало перекидання систем ППО для посилення захисту столиці. Системи евакуюють безпосередньо з лінії фронту в Україні, передають Патріоти України з посил...

Чорне море під контролем України? Експерт оцінив можливості російського флоту

вівторок, 23 червень 2026, 6:50

Росія у Чорному морі наразі може виконувати лише частину раніше доступних завдань. Про це в ефірі українських медіа розповів капітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ Андрій Риженко, передають Патріоти України. За його словами, ще кілька років тому Росія щоденно ...