Досвід України у використанні безпілотників проти російських загарбників врятував армію США від стратегічних помилок у створенні власних безпілотних систем. Про це з посиланням на керівництво Пентагону пише видання Air And Space Forces Magazine, передають Патріоти України.
У вересні 2023 року Пентагон запустив програму Replicator, в межах якої планується наситити американські війська безпілотними літальними апаратами і засобами протидії ворожим дронам. За словами заступниці директора відділу оборонних інновацій Пентагону Адіті Кумар, перший етап цього проєкту - постачання тисяч "дешевих автономних платформ" у війська мають завершити до липня 2025 року. Після цього стартує другий етап – постачання систем протидії дронам.
Розповідаючи про проблеми реалізації програми Replicator, Кумар зізналася, що для Пентагону став дуже корисним досвід України. А саме те, що українці дуже швидко оновлюють програмне забезпечення своїх дронів, аби ті не втрачали свою ефективність в умовах динамічного поля бою.
"Досвід України був дуже корисним для нас, продемонструвавши, що оновлення програмного забезпечення має відбуватися протягом трьох-чотирьох тижнів, що є неймовірно швидким і вартісним", – сказала представниця Пентагону.
За її словами, історично так склалося, що Пентагон виділяв недостатнє фінансування на оновлення програмного забезпечення в американській зброї, тому оновлення не були швидкими. Кумар наголосила, що тепер ця практика має змінитися.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...