Україна запускає виробництво снарядів стандарту НАТО

Українська промисловість розгорне виробництво 155-мм артилерійських снарядів стандарту НАТО до кінця 2023 року.

Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін в інтерв’ю для видання The Wall Street Journal.

За словами міністра, в липні Україна виробила більш ніж вдвічі більше мінометних і артилерійських боєприпасів, ніж за весь 2022 рік. Однак він визнав, що пройдуть роки, перш ніж Україна зможе виробити достатньо боєприпасів для задоволення поточних потреб.

Наразі Україна вже освоїла виробництво боєприпасів радянського калібру, таких як 122-мм та 152-мм снаряди. Проте українська армія поступово переходить на артилерію західного калібру 155-мм.

Потреба у запуску виробництва боєприпасів стандарту НАТО також підкріплюється поступовим виснаженням запасів країн-союзників та недостатніми темпами їхнього виробництва, які не прокривають нинішні витрати.

Виробництво 155-мм боєприпасів

У червні цього року речниця концерну «Укроборонпром» (сьогодні – акціонерне товариство “Українська оборонна промисловість”) повідомила, що Україна працює над освоєнням виробництва 155-мм артилерійського снаряда.

Згодом в липні з’явилась інформація про замовлення Україною корпусів для 155-мм снарядів французького виробництва.

Повідомлялось, що в червні завод Forges de Tarbes отримав замовлення на постачання 60 000 корпусів, призначених для виробництва 155-мм снарядів, які будуть поставлені до 2024 року. Україна стала найбільшим замовником підприємства.

Пізніше, 17 липня, генеральний директор компанії Жером Гарнаш-Крейо оголосив про додаткове рекордне щорічне замовлення на виготовлення 120 000 корпусів великокаліберних снарядів, які будуть доставляти замовнику з 2026 року протягом щонайменше трьох років.

Із публічних джерел відомо, що угоду підписали з українською компанією, яка входить до складу акціонерного товариства “Українська оборонна промисловість”.

Камишін також сподівається, що західні компанії підуть слідом за німецьким виробником боєприпасів Rheinmetall, BAE Systems і турецькою Baykar, які вже відкривають заводи в Україні. За його словами, кілька американських виробників зброї вже висловили інтерес.

За словами Камишина, в обмін на ризики відкриття заводів в зоні бойових дій компанії отримують можливість випробувати та розробляти зброю на рубежі сучасної війни.

Джерело

Опублікував: Андрій Савчук

Росіяни двічі вдарили по лікарні у Сумах: Багато загиблих та поранених, в тому числі - медики та поліцейські (фото)

субота, 28 вересень 2024, 13:14

Внаслідок російських ударів по лікарні у місті Суми у суботу, 28 вересня, загинули щонайменше дев’ять людей, ще 12 — дістали важкі поранення, повідомляють Патріоти України. За даними глави МВС Ігоря Клименка, росіяни двічі вдарили по лікарні. Внаслідок...

"По суті, лише на фронті починаєш розуміти...": Український коментатор, який пішов на фронт, зробив відверте зізнання

субота, 28 вересень 2024, 12:58

Відомий український коментатор і телеведучий Роберто Моралес зізнався, що тільки коли потрапив на "нуль", зрозумів, що таке насправді війна. Журналіст уже майже 10 років пов'язаний із Збройними силами України, служив у зоні АТО та вперше потрапив у зон...