Оборонний концерн Rheinmetall (Німеччина) протягом 2024 року планує поставити Україні "сотні тисяч" артилерійських боєприпасів. Серед них будуть прототипи снарядів із дальністю 100 кілометрів. Про це оголосив голова правління Rheinmetall Армін Паппергер, виступаючи в Індустріальному клубі Дюссельдорфа-Босс, передають Патріоти України з посиланням на Handelsblatt.
Зокрема, в контексті війни РФ против України він сказав, що "артилерія змінює правила" на полі бою й Rheinmetall цьогоріч має поставити "сотні тисяч" артилерійських снарядів для української армії. "Зараз компанія зосереджена, зокрема, на виробництві артилерійських боєприпасів. Артилерія змінює правила", – заявив Паппергер.
Як зазначає видання, РФ виготовляє велику кількість артилерійських боєприпасів й Україна може лише обмежено відповісти на атаки через брак снарядів. І в Європі, і в США потужності з виробництва артилерійських боєприпасів в останні роки поступово скорочувалися. "Західний світ не готовий до звичайної війни", – заявив Паппергер.
До повномасштабного вторгнення потужність Rheinmetall становила близько 70 тис. снарядів на рік. Цього року група DAX вже очікує 700 тис. снарядів. У середньостроковій перспективі очікується 1,1 млн.
Найсучасніші 155-мм артилерійські боєприпаси, які Україна має або мала на озброєнні наразі, також надійшли в Україну завдяки німецькій допомозі, але не від Rheinmetall. Це були боєприпаси Vulcano в різних версіях. Зокрема, було поставлено Vulcano 155 BER з дальністю польоту близько 50 км і Vulcano 155 GPS/SAL з дальністю польоту близько 70 км. Всього було поставлено 255 снарядів.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...