Перед усім йдеться про протикорабельне та протиповітряне ракетне озброєння
У Міноборони повідомили подробиці оснащення турецькими суднобудівниками корветів класу Ada для Військово-морських сил України, перший з яких мають побудувати до 2023 року, зазначають Патріоти України.
Заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк в інтерв’ю Defense Express детально розповів про вибір протикорабельних ракет, засобів протиповітряної оборони, а також бойової інформаційно-керуючої системи.
Головний калібр
Зазначимо, що у корветах Ada пускові протикорабельних крилатих ракет розміщені у 8 пускових установках горизонтального пуску. Вже у турецькому проекті для власних ВМС було передбачено використання Harpoon та власної ракети Atmaca, запуск серійного виробництва якої заплановано на цей рік.
Обидві ці ракети, як і Р-360 "Нептун", мають приблизно однакові габарити: довжина 4,6-5,5 метрів. Водночас зараз спостерігається зменшення габаритів дозвукових малопомітних ПКР, наприклад, Naval Strike Missile, яка потроху стає бестселером на ринку, коротша - 4 метри.
Фрегат на базі корвету Ada для Пакистану. Також збільшено кількість пускових крилатих ракет
"Звісно, якщо український оборонний комплекс розробить морський ЗРК з, як мінімум, не меншими за MICA характеристиками у тих самих габаритах, то, звісно, ми зможемо переозброїти ці корвети. Проте зараз єдине що може запропонувати вітчизняна "оборонка" - це комплекс малої дальності на основі ракет від ПЗРК з дальністю дії до 5 км, а по висоті лише 2,5-3,5 км", - додав заступник Міністра оборони України.
Бойова система
"Аналогічна ситуація і з бойовою інформаційно-керуючою системою. На жаль, вітчизняний ОПК не може сьогодні запропонувати систему, яка за своїми можливостями може перевищити можливості турецької GENESIS, яку створювали та розвивають за державною програмою вже з десяток років. Тому на українських корветах вона залишиться без змін", - підкреслив Олександр Миронюк
Зазначимо, що бойова інформаційна-керуюча система корабля - це фактично його "мозговий центр", який відповідає за керування всією зброєю. Без його надійної та високоефективної роботи всі протикорабельні ракети, ЗРК та інше озброєння стають "мертвим вантажем".
Також зазначимо, що турецький GENESIS вже інтегрований у всі стандарти НАТО з комунікації та автоматичних систем управління військами, включно з тактичною мережею обміну даних Link 16.
"Також вирішено залишити оригінальні сенсорні системи, комплекс радіолокаційної боротьби та радіотехнічної розвідки корабля. Вони будуть ті ж самі, як у корветах ВМС Туреччини. Надалі, як і у випадку з ЗРК, двері для національного виробника - відкриті. Але ризикувати боєздатністю кораблів, перший з яких має бути готовий на рівні 2023 року - ми не маємо права", - повідомив Олександр Миронюк.
Головною РЛС корвету класу Ada є SMART-S від Thales, який ліцензійно виробляється турецьким Aselsan. Він дозволяє виявляти повітряні цілі на відстані до 250 км, а малопомітні літаки на відстані у 50 км. Максимальна кількість супроводжувальних цілей - 500.
У якості РЛС системи керування вогнем використано STING EO Mk2, яка також розроблена Thales. Вона працює у двох діапазонах I- та K-band, що дозволяє відстежувати складні цілі на кшталт малопомітних ракет. Вона також оснащена телевізійною та тепловізійною камерами.
На додаток до цього, вона працює і у якості станції радіотехнічної розвідки, посилюючи можливості штатного комплексу РТР від Aselsan, який отримав назву ARES-2N.
Також штатно на корвети Ada встановлюється гідроакустичний комплекс TBT-01 Yakamoz, станція РЕБ, протиторпедний комплекс постановки завад та інші сучасні системи відповідно до стандартів НАТО.
Таким чином український корвет за своїми можливостями буде значно ефективнішим за своїх однокласників у Чорному морі, навіть порівнюючи із базовою версією Ada завдяки потужнішому ЗРК.
Для розуміння, у російських корветах класу "Буян-М" та проекту 22160 взагалі немає адекватної протиповітряної оборони, яка дозволяє "працювати" по ним навіть ударному БПЛА Bayraktar TB2.
Водночас заздалегідь закладена можливість оновлення протикорабельних ракет дозволить цим корветам тримати ударні можливості на відповідному рівні впродовж усього строку служби. А також дозволяє інтеграцією до їх арсеналу крилатих ракет для знищення наземних цілей.
Не менш важливим рішенням є залишення без змін бойової інформаційно-керуючої системи та сенсорів, на противагу доволі довгий, без 100% гарантії успіху, розробці вітчизняних аналогів.
Проте, як неодноразово підкреслили у Міноборони, у випадку появи вітчизняних зразків із кращими параметрами - це питання буде вирішено.
Втрати російських військ на Покровському напрямку перевищують українські "в рази", хоч там окупанти зосередили для штурму міста свої найкращі підрозділи, повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв'ю для ТСН.Тиждень, передають Патріоти ...
За рішенням головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського у військах розпочала роботу комплексна група Генерального штабу. Наразі вона здійснює перевірку ву 156 бригаді. Про це йдеться в повідомленні Генштабу, передають Патріоти України....