«І ніби ми знали, що виправдальний вирок неможливий, але все одно сподівались на якесь диво… Навіть не уявляю, які почуття наразі охоплюють Олександра. Знаю тільки одне — він тримається, тому що має неймовірну силу волі», — пише Катерина у Facebook.
Вона наголосила, що й надалі боротиметься за чоловіка, та звернулася з проханням про допомогу до президента України. Також поінформувала про вирок Офіс українського омбудсмена, МЗС України, місії ОБСЄ й ООН та низку посольств міжнародних партнерів України: США, Німеччини, Швейцарії та Польщі.
У коментарі до посту консул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський повідомив, що наступного тижня зустрінеться з Олександром Марченком у СІЗО та надасть йому всю можливу підтримку.
«Сподіваюся, мій візит, наші листи, підтримка всієї України додасть йому сил пройти цей жахливий етап у його житті», — зазначив консул.
Як Марченко став політв'язнем
У 2014 році він відвіз свою машину на СТО в Донецьку. Через початок війни з ремонту автівку він так і не забрав та поїхав. А повернувся лише у 2018-му. Знайомий розповів йому, що його машиною весь цей час користувався якийсь чоловік, який уже втік із міста, і є можливість машину повернути. Марченко ризикнув.
До Донецька Олександр добирався через Росію літаками «Київ — Москва», «Москва — Ростов-на-Дону», а далі переходом із російської сторони на територію, яку контролює «ДНР». З собою віз документи на машину і номерний знак. Вже 17 грудня був в Донецьку.
Наступного дня він написав заяву в так зване «МВС ДНР», об 11 ранку подзвонив дружині й повідомив, що в нього все добре і що він буде їхати на пункт пропуску «Успенка» — це виїзд із непідконтрольної частини Донеччини в Росію. З 13:00 того ж дня Олександр більше не виходив на зв’язок.
За словами його дружини Катерини, Марченка вивезли до РФ. Російські силовики звинуватили його в переміщенні продукції військового призначення і шпигунстві.
Укладена 17 січня угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном включає військово-технічне співробітництво, тож можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні. Про...
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...