Горбулін звертає увагу на те, що концепція "триєдиного народу" була сформульована навіть не в Радянському Союзі, а до нього - в Російській імперії, до наративів якої дедалі частіше звертається сучасний Кремль.
"Нинішні очільники Російської Федерації заперечують саме існування української держави і української нації в усі можливі й неможливі способи, включно із концептуальними. На їхні переконання, всупереч задокументованій історії, логіці та здоровому глузду, українці (їхня мова, земля, культура, державність) — це лише проект Генерального Штабу Австро-Угорської імперії. При цьому питання, а як мільйони людей можна примусити століттями розмовляти "штучною" мовою, нібито вигаданою шпигунами Габсбургів та іншими русофобами (наприклад, панами-католиками й уніатами із Речі Посполитої) просто ігнорується", - пише Горбулін.
Він нагадує, що в сучасній зовнішній політиці держави керуються своїми інтересами, а не застарілими міфологемами. Якщо ж противник намагається оскаржити наше право на існування - треба не бігти в бібліотеку за рукописами і намагатися виправдатися, а спертися на збройні сили і дипломатію.
"Московія генерує порожнечу, що поглинає усе довкола, причому, ця порожнеча лише зростає. Наповненість життям й наповнене життя — не для ватажків Кремля та очолюваної ними отари. Об’єднатись з росіянами в "один народ" означає: "перемножитись на нуль", стрибнути в порожнечу, долучитись до "агресивного ніщо", - вважає Горбулін.
На його думку, росіяни не можуть створити сучасну націю, тому що постійно скочуються на імперські шляхи. Замість цього вони намагаються втягнути інші народи в авантюрне протистояння з потужними державами євроатлантичного світу, заздалегідь приречене на поразку.
"Повноцінно свою територіальну цілісність українська держава зможе відновити лише разом із відновленням територіальної цілісності Грузії й Молдови, а цілковито гарантувати зазначену цілісність зможе лише опісля "перестройки" РФ, яка передбачає звільнення її корінних народів", - вважає Горбулін.
Він передбачає, що "гібридні війни" Московія незабаром може вести "проти Новгородської, Уральської, Далекосхідної республік або, скажімо, Татарстану, Башкортостану, Кавказького імамату".
Але при цьому, на думку Горбуліна, залишається високою і ймовірність повномасштабного російсько-українського збройного конфлікту. "Оборонна війна проти Російської Федерації буде вкрай жорстокою і кривавою, адже для них це війна на знищення українських патріотів і знищення української держави", - вважає він.
На думку Горбуліна, такої війни слід максимально уникати.
"Політичні цілі, яких має досягти Україна, не є вузьконаціональними. І це треба чітко артикулювати. Досягнення таких цілей можливе лише в разі, якщо спільні зусилля широкої коаліції миролюбних країн світу будуть спрямовані на примус Російської Федерації до миру й "перестройки" пострадянських міжнародних відносин", - зазначає він.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував питання проведення виборів під час війни. Він заявив, що це небезпечно. У неділю, 23 лютого, на пресконференції у президента запитали, чи тиснуть на Україну партнери стосовно виборів та за яких умов ...
Сполучені Штати максимально наблизились до підписання мирної угоди між Україною та Росією, але тепер сторони повинні піти на певні поступки. Про це заявив спецпредставник США з питань Близького Сходу Стів Віткофф у неділю, 23 лютого, в ефірі телеканалу...