В армії РФ великі проблеми зі ствольною артилерією - запаси САУ 2С5 "Гіацинт-С" майже вичерпані

Із 94-го арсеналу ГРАУ МО РФ в Омську вже забрали майже половину САУ 2С5 "Гіацинт-С". Їх залишилося лише 155 із 298. Про це повідомив OSInt-дослідник High_marse, передають Патріоти України.

Водночас важливо зазначити, що в усіх, окрім 4 САУ, що залишилися, немає стволів. Імовірно, ситуація зі стволами до "Гіацинтів" стоїть дуже гостро (на відміну від 2С1 "Гвоздика" і 2С3 "Акація" – на супутникових знімках всі САУ цих типів, що залишаються на зберіганні, поки що зі стволами).

Як повідомляє OSINT-спільнота, росіяни зняли зі складів понад п'ять тисяч одиниць артилерії, що буксирується. Ймовірно, значна кількість з них пішли на заміну стволів для знарядь, що вже перебувають у військах. Самостійно виробляти достатньо стволів на заміну зношених російська промисловість, за більшістю оцінок, неспроможна.

Зазначимо, що 2С5 "Гіацинт-С" – радянська 152-мм корпусна самохідна гармата. Зброю створено на Уральському заводі транспортного машинобудування.

Гармата призначена для придушення та знищення засобів ядерного нападу, ураження органів управління, тилів, живої сили та бойової техніки противника у місцях скупчення та опорних пунктах, а також для руйнування фортифікаційних споруд.


Пішли шукати "кадри" по світу: Росія вербує на війну з Україною жителів Непалу, уряд Катманду висловив протест

вівторок, 5 грудень 2023, 9:58

Непал вимагає від Москви не вербувати своїх громадян у російську армію і негайно повернути всіх непальських громадян після того, як стало відомо, що шістьох солдатів, які служили в російській армії, було вбито, передають Патріоти України. Непальські со...

В Україні створюють "довгі Нептуни": що наразі відомо про цей секретний проект

вівторок, 5 грудень 2023, 9:25

Деякі експерти повідомляють про успішні випробовування виробу у бойових умовах, тепер на порядку денному стоїть питання масового виробництва найпотужнішої наразі готової ракети. В Україні працюють над секретним проектом - створенням ракет нового зразка...