Деякі країни-члени Європейського Союзу вважають можливим відстрочку введення ембарго на російську нафту. Такий варіант розвитку подій можливий в тому випадку, якщо Угорщина продовжить блокування. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України.
Дипломати зазначили, що якщо Будапешт заблокує введення нафтового ембарго проти Росії, то заблокованим виявиться весь шостий пакет санкцій. Таким чином, відстрочка ембарго дозволила б ввести інші обмеження.
Водночас багато країн ЄС стурбовані тим, що відмова від блокування нафти з РФ стане ознакою слабкості. Наразі ведеться робота по повному пакету санкцій, в тому числі поетапне введення заборони на російську нафту. Рішення стане відомо 16 травня, коли глави МЗС ЄС зберуться в Брюсселі.
4 травня президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен представила шостий пакет санкцій ЄС проти РФ, що включає нафтове ембарго і відключення "Ощадбанку" від SWIFT.
Водночас в угорському уряді заявили, що план Європейського Союзу щодо повної заборони на імпорт російської нафти є незадовільним, оскільки загрожує енергетичній безпеці Угорщини.
За інформацією джерел агентства Bloomberg, ЄС запропонував переглянути нафтове ембарго проти РФ і дозволити Угорщині та Словаччині купувати російську нафту до кінця 2024 року, Чехії - до червня 2024 року.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що неспроможність всіх країн-членів Європейського Союзу прийняти рішення про введення шостого пакета санкцій з нафтовим ембарго проти РФ стане занадто щедрим подарунком для Володимира Путіна.
11 травня Комітет постійних представників країн-членів Європейського Союзу не зміг узгодити рішення щодо шостого пакета санкцій проти Російської Федерації. У свою чергу прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що його країна готова підтримати ембарго на російську нафту. За його словами, президент Росії Володимир Путін думав, що зможе захопити Україну і розділити демократичні сили світу своєю швидкою перемогою.
"Зневіра – ще гірше лихо, ніж марні сподівання. Багатьом не подобається, коли я пишу про російські воєнні невдачі, про економічну кризу в Росії, про поступовий занепад усіх імперських "скрєп", - пише у своєму блозі Валерій Пекар, передають Патріоти Укр...
Столиці країн ЄС досягли політичної згоди щодо створення фонду позик обсягом 150 мільярдів євро для фінансування озброєння, передають Патріоти України з посиланням на Financial Times. Джерела видання повідомляють, що механізм дозволить країнам-членам б...