Президент США Джо Байден у телефонній розмові зі своїм турецьким колегою Тайіпом Ердоганом заявив, що має намір визнати геноцид вірмен в Османській імперії в 1915 році. На сайті Білого дому опублікований прес-реліз бесіди, але про це в ньому не згадується. Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на свої джерела, зазначають Патріоти України.
Видання відзначає, що Байден буде використовувати слово "геноцид" в заяві 24 квітня про визнання Дня пам'яті геноциду вірмен, виконуючи обіцянку, дану їм в ході своєї президентської кампанії. Він стане першим президентом США за 40 років, що публічно визнала масові вбивства в Османській імперії в 1915 році геноцидом.
Президенти США і Туреччини провели телефонну розмову ввечері 23 квітня. В опублікованому Білому домі прес-релізі про бесіду двох лідерів про намір Байдена визнати геноцид вірмен не згадується. Зазначалося, що вони домовилися зустрітися під час саміту НАТО в Брюсселі в червні.
Прес-служба президента Туреччини також опублікувала прес-реліз бесіди. У ньому відсутня згадка про цю заяву Байдена. Як і в американській версії, йдеться про намір лідерів поліпшити відносини між країнами і вивести їх на більш високий рівень. Турецька сторона підтверджує домовленість про зустріч Ердогана з Байденом на саміті НАТО.
Нагадаємо, про намір Байдена офіційно визнати геноцид вірмен в Османській імперії в 1915 році повідомляло видання The Wall Street Journal з посиланням на джерела. За даними його співрозмовників, це може статися в суботу, 24 квітня.
У 2019 адміністрація 45 президента США Дональда Трампа утрималася від схвалення резолюції Сенату, яка визнавала геноциду вірмен в Османській імперії в 1915 році. Тоді прес-секретар президента Туреччини Фахреттін Алтун заявив, що Туреччина засуджує рішення Сенату США щодо визнання геноциду вірмен. В Анкарі вважають, що визнання геноциду вірмен шкодить відносинам між Туреччиною і США.
Геноцидом вірмен називають масову депортацію і винищення вірменського населення на територіях, підконтрольних Османської імперії.
За різними даними, з 1915 по 1923 рік було вбито близько 1,5 млн вірмен. Геноцидом це визнали 23 держави, а також Європарламент.
Україна отримала від російської сторони рештки тіл, які начебто перебували в літаку, який зазнав авіакатастрофи, але доказів того, що вони перебували саме там, немає. Підтверджено збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, пе...
Союзники Сполучених Штатів, які регулярно обмінюються розвідданими з Америкою, шукають способи захисту секретної інформації від схильної до витоків адміністрації Дональда Трампа. Проте їхні можливості в цьому обмежені, передають Патріоти України. "Не м...