"У нього була своя російська мова": Професор із РФ назвав Гоголя українцем

Можна писати англійською, але при цьому бути типовим ірландським письменником.

Гасан Гусейнов. Фото: МК.

Росія була чужою країною для українського письменника Миколи Гоголя, якого пропаганда в РФ зробила "російським". Про це в інтерв'ю сказав скандальний професор філології з Москви Гасан Гусейнов, оцінюючи вплив російської мови в Україні, передають Патріоти України.

За його словами, для Гоголя навіть Італія була ріднішою за Росію, не кажучи вже про полтавське село Диканька, де він народився. "Можливо, навіть 70% українців говорить в побуті російською, але це зовсім не означає, що Україна – це Росія. Це Україна і там своя російська мова, свої письменники і філософи, які просто пишуть російською.

Як Булгаков (Михайло Булгаков, український письменник, народився в Києві. – ред). Писав російською, але жив в Києві в якийсь період. Як і Гоголь, для якого Росія була чужою країною. Навіть Італія для нього була більшою батьківщиною, не кажучи вже про Диканьку. Тому сама по собі мова, на якій щось написано, більша сутність, ніж країна, вона – більш приватна і домашня. Це все одно, що писати англійською, але бути ірландським письменником", – підсумував він.

Джерело: Обозреватель

Хіти тижня. Так у кого війна скінчилась? Бойовики мінують території біля позицій українських військових на Донбасі

четвер, 23 січень 2020, 10:00

Проросійські бойовики дистанційно мінують місцевість у районах, прилеглих до позицій підрозділів Об'єднаних сил між Оріховим та Золотим-5. Це суперечить мінським угодам. Мінування окупанти проводять протипіхотними мінами ПОМ-2, які мають період самолік...

Хіти тижня. "Дворцовый переворот в РФ стал реальнее", - російський політолог

четвер, 23 січень 2020, 9:00

Ті, хто втратили надію на владу, будуть об'єднуватися, щоб цю жар-птицю спіймати, тепер уже без надії на милість Путіна. "Много об этом писать — проку нет. Путин пытается различными перестроениями усилить свою гвардию. Вряд ли что из этого выйдет. Стра...