"У нього була своя російська мова": Професор із РФ назвав Гоголя українцем

Можна писати англійською, але при цьому бути типовим ірландським письменником.

Гасан Гусейнов. Фото: МК.

Росія була чужою країною для українського письменника Миколи Гоголя, якого пропаганда в РФ зробила "російським". Про це в інтерв'ю сказав скандальний професор філології з Москви Гасан Гусейнов, оцінюючи вплив російської мови в Україні, передають Патріоти України.

За його словами, для Гоголя навіть Італія була ріднішою за Росію, не кажучи вже про полтавське село Диканька, де він народився. "Можливо, навіть 70% українців говорить в побуті російською, але це зовсім не означає, що Україна – це Росія. Це Україна і там своя російська мова, свої письменники і філософи, які просто пишуть російською.

Як Булгаков (Михайло Булгаков, український письменник, народився в Києві. – ред). Писав російською, але жив в Києві в якийсь період. Як і Гоголь, для якого Росія була чужою країною. Навіть Італія для нього була більшою батьківщиною, не кажучи вже про Диканьку. Тому сама по собі мова, на якій щось написано, більша сутність, ніж країна, вона – більш приватна і домашня. Це все одно, що писати англійською, але бути ірландським письменником", – підсумував він.

Джерело: Обозреватель

Чергова "геніальна ідея": Фокін запропонував сформувати "міжнародний уряд" на Донбасі

вівторок, 22 вересень 2020, 23:00

На думку політика, якщо вибори будуть проведені під егідою ООН, то жодна зі сторін не зможе їх назвати нелегітимними. На території окупованого Донбасу потрібно створити "тимчасовий міжнародний уряд" для проведення місцевих виборів. Про це заявив заступ...

В'язниця замість штрафів: Зеленський "підклав свиню" викрадачам авто

вівторок, 22 вересень 2020, 22:45

За незаконне заволодіння транспортним засобом передбачено не штрафи, а 3-5 років обмеження чи позбавлення волі. Президент Володимир Зеленський підписав закон, який посилює відповідальність за незаконне заволодіння транспортним засобом. Як повідомляє пр...