"В Офісі президента нарешті зрозуміли - в очах Путіна немає миру", - політолог

Щоб утримувати ядерне озброєння, Україні треба мати потужну самостійну економіку. Про це розповів директор Міжнародного інституту демократії Сергій Таран, коментуючи те, що посол України в Німеччині Андрій Мельник закликав Захід прийняти Україну в НАТО, інакше вона порушить питання ядерного статусу, передають Патріоти України.

"Заява пана посла стосовно ядерного статусу, напевно, викликана тим, що в Офісі президента нарешті зрозуміли – в очах Путіна немає миру, – стверджує він. – Тому залишається тільки рухатися в напрямку Євроатлантичного альянсу. За попередньої влади також мало хто вірив, що Україна отримає безвіз. Але вона його все ж отримала – ціною величезних зусиль і кропіткої праці. Так само і з Альянсом. Для отримання членства в НАТО наша влада має важко працювати – їздити у європейські столиці та переконувати західних лідерів, що тільки статус члена НАТО захистить України від військової загрози. Саме зараз дуже гарна нагода для вступу в НАТО. Але її можна легко змарнувати бездіяльністю".

Щодо того, чи може Україна реально претендувати на членство в НАТО, експерт зазначає: "НАТО вже розглядає питання включення України до свого складу. Російська агресія юридично не може стати перешкодою для членства нашої країни в Альянсі. Перспектива отримання членства залежить виключно від політичної волі. Тому для того, щоб ми вступили в НАТО, з одного боку потрібна рішучість нашого керівництва, а з другого – наполеглива праця. На жаль, ні першого, ні другого зараз немає".

В наші дні ядерний статус набувається не через оголошення та декларації, наголошує експерт. Для цього потрібен ґрунт. Індія і Пакистан перед отриманням ядерного статусу ретельно до нього підготувалися, застосувавши всі економічні резерви. Для того, щоб утримувати ядерне озброєння, треба мати потужну самостійну економіку. Відмова від ядерного статусу у 1994 році була великою помилкою тодішнього керівництва України. Наявність ядерної зброї не лише захистила б нас від агресивних зазіхань, а й спростила б вступ до НАТО. Питання отримання ядерного статусу лежить не в економічній, а у політичній площині.

Вирішення ситуації зі стягуванням російських військ до кордонів України знов-таки значною мірою залежить від нас, стверджує Сергій Таран. "Від наших західних союзників нам потрібні такі речі: по-перше летальна зброя, по-друге посилення санкцій проти Росії і по-третє – перекриття силами НАТО повітряного простору над Україною, щоб попередити бомбардування нашої території. Решта – в компетенції військового командування та державного керівництва", – підсумовує він.

Джерело: Gazeta.ua

Важливий крок: У ЗСУ створили першу школу з підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів

п’ятниця, 22 листопад 2024, 6:00

На базі одного з навчальних центрів створена перша у Збройних Силах України школа підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів. Про це у Фейсбуці повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України, передають Патріоти України. Школа...

ATACMS уже є: Селезньов сказав, чого не вистачає Україні для гарантованого знищення Керченського мосту

четвер, 21 листопад 2024, 23:55

Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...