"Зеленський хоче, щоб Рада зібралася в середу, 4 березня, позачергово", - пише журналіст Олексій Братущак у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:
"Чому? Бо нині парламент у процесі розгляду законопроєкту про землю. Переривати заради розгляду інших питань не можна. А от позачергова має свій порядок денний, який жодним чином не залежить від того, що зараз розглядають нардепи. Тому – позачергова в середу. У той час, коли мали бути комітети.
Для чого? Що ж буде на цьому позачерговому засіданні? Поки що порядок денний не оприлюднено. Але всі думають про кадрові рішення: відставку прем'єра, ротацію міністрів, звільнення голови НАБУ.
Про кадрові рішення натякнули й зепутатам. Але. Запевнили, що ці кадрові рішення ще не ухвалені. Що все ще буде обговорюватися на фракції. Радше за все у вівторок, 3 березня, зранку.
Що не так? Є один маленький нюанс. Він прописаний у Конституції та парламентському Регламенті. Нюанс у тому, що президент разом з вимогою скликати нардепів позачергово має додати пакет документів для розгляду. А саме – порядок денний позачергової сесії та проєкти рішень, які Рада має розглянути.
Тобто якщо Зеленський хоче заміни прем'єра або окремих міністрів, то він мав би подати і проєкти відповідних постанов. Не у вівторок після обговорення на фракції "Слуги народу", а вже.
Проблемка ще й у тому, що Зеленський не має повноважень ставити питання щодо відставки прем'єра, всіх міністів, голови НАБУ. Просто нема повноважень.
Але в цій проблемі можуть допомогти юристи: виписати порядок денний так, щоб і рибку... ой, і Регламент не порушити, і потрібні рішення розглянути.
Ну от, наприклад, написати "Розгляд звернення прем'єра до президента щодо добровільної відставки". Ми ж пам'ятаємо, що Гончарук із відповідною заявою до Зеленскього звертався. А, її не надали на мій запит. Ну так то давно було, Зеленський не в тій кишені шукав. А от тепер знайшов.
То чому змушувати гарну людину чекати так довго? Треба нарешті заяву розглянути. Ні, Зеленський не змушує. Але ж прем'єр звернувся, треба щось із цим робити. Ось, вам, шановні депутати, заява прем'єра. "Думай-те". Хоча до середи ще далеко. Плани ще можуть помінятися...".
Російський диктатор Володимир Путін перестав подобатися американському президенту Дональду Трампу. Ставлення президента США до ватажка Кремля змінилося після їхньої телефонної розмови ввечері 3 липня. Зі свого боку Путін сприймає поведінку Заходу як сл...
Політолог та директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко вважає, що Китай демонстративно показує світові: Росія - це його зона впливу. Кремль загруз у війні з Україною, яку хотів завершити за кілька тижнів, і при цьому не стає...