У РФ повертається СРСР із репресіями та дефіцитом, еліта хоче прибрати Путіна, - російська опозиціонерка

Через санкції, введені проти Росії за війну в Україні, в Москві почала відчуватися нестача не лише брендових, але й звичайнісіньких товарів, наприклад, жіночих прокладок або кормів для тварин. Валютний ринок повністю припинив роботу. До того ж навіть за обговорення теми війни по телефону можна отримати реальний тюремний строк. Перелом у країні не може статися під тиском масштабних протестів, оскільки репресивна машина Кремля є надзвичайно сильною. Але можна робити ставку на усунення глави РФ Володимира Путіна від влади силами еліт, які найбільше постраждали від його агресивної політики. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю висловила російська опозиціонерка Ольга Курносова, передають Патріоти України.

– Як санкції, введені Заходом через війну Росії проти України, позначаються на простих росіянах?

– Насамперед, звісно, це зростання цін. Ліки подорожчали приблизно вдвічі. Ціни на продукти також виросли, але не так сильно. Плюс із магазинів вимивається дешевий сегмент. Наприклад, по 100 рублів цукор є, а по 70 ні. Овочі та фрукти подорожчали не дуже сильно, а ось товари тривалого користування подорожчали сильніше – крупи, борошно, цукор. Суттєво подорожчали корми для тварин.

Крім того, зникають такі товари, як хороші прокладки, памперси, косметика. Частина брендових магазинів просто закрилася. Це те, що я бачила на власні очі.

– А що відбувається на валютному ринку?

– Так його ж немає. Що може відбуватися на ньому? Фізична особа не може купити валюту, на зняття коштів із валютних рахунків теж обмеження на пів року не більше 10 тисяч доларів, і все це якось складно і з додатковими податками.

Тому те, що сьогодні Центробанк малює падіння курсу долара до довоєнних показників – це таке. На коліні можна намалювати все, що завгодно. Це не має жодного стосунку до дійсності, тому що вільного продажу та купівлі валюти немає.

Те, чого не було з радянських часів, повернулося.

– Зараз ви говорите про великі міста – Москва, Петербург?

– Я говорю про Москву, в якій я зараз перебуваю. Я можу оцінити це, вийшовши на вулицю, до магазину.

– Чи можна припускати, що в російській глибинці ситуація складніша?

– Ні, навпаки. До глибинки ця ситуація могла ще не докотитись. Перший удар прийняла Москва, другий – Петербург, а до глибинки воно докотиться повільніше, бо там у принципі асортимент мізерніший. Можливо, якоїсь дорогої продукції, що зникла в Москві, там і не було.

– Кого пересічні росіяни звинувачують у цій ситуації?

– Я можу говорити не тільки про москвичів, тому що в Москві живе багато хто. Але такі складні питання в наш час можна з'ясовувати лише з близькими людьми. Є випадки не лише затримання, а й порушення кримінальних справ просто за телефонну розмову.

Мій знайомий відсидів 15 діб за те, що він собі у TikTok знімав антивоєнний ролик. Він просто записував себе на Красній площі. Перехожі настукали ментам, його закрутили.

Тому тут з усіма особливо не поговориш. Але, як на мене, у Москві більшість не підтримує війну. Зрозуміло, що навіть ті люди, які налаштовані проти війни, можуть звинувачувати у війні не лише Путіна, а й Байдена із Зеленським. Щоб прибрати цей наратив, потрібна вже докладніша розмова, яка не завжди можлива в сьогоднішній ситуації.

– Якщо ситуація в Росії через санкції продовжуватиме погіршуватися, якщо люди дедалі більше відчуватимуть на собі наслідки санкцій, чи може це призвести до зміни влади в Росії?

– Все-таки сьогодні, як на мене, перспективніша зміна влади в результаті розколу еліт. Мені здається, еліти набагато сильніше відчувають на собі наслідки санкцій. Проста людина може тільки побачити, що чогось немає в магазині або в неї не вистачає грошей, щоб це купити. У Росії вже зараз починає зростати безробіття. За різними прогнозами, до кінця року воно може зрости до 8%, що помітно.

Щодо еліт, то вони позбавляються доступу до своєї нерухомості, до іноземних рахунків, вони не можуть навчати там дітей. Мені здається, що цей удар набагато сильніший.

Те, що договірна позиція Росії починає пом'якшуватися, це одночасно результат невдач на фронтах, і результат поразки всередині еліт.

Тому я більше розраховувала б на те, що Путін піде внаслідок невдоволення елітного, аніж унаслідок якихось вуличних протестів. Тим більше, що люди просто бояться виходити на вулиці.

Якщо ми бачили, що в перші дні затримали не всіх, хто вийшов на протест, то за рахунок того, що цифровізація в Москві досить висока, вони змогли записати всіх, хто вийшов, на камери, прогнати через систему розпізнавання облич, і до них прийшли пізніше.

Я навіть не знаю, з чим порівняти цю ситуацію з нашої історії. 1937 рік – це, звичайно, більше про еліту, а не про пересічних людей. Але думаю, і в еліті боротьба з інакодумством продовжуватиметься.

Санкції, звісно, діють. Те, що після 8 років починається якась серйозна робота і на інформаційному фронті, з'являються якісь YouTube-канали, які ведуть мовлення російською мовою – це робота в абсолютно правильному напрямку.

– Ви сказали, що Путін може піти з влади під тиском еліт. Чи має він шанс піти з влади живим?

– Я не Ванга, але шанс завжди є. Є різні шанси. Я б не сказала, що передбачається лише якась ліквідація. Хоча є і така позиція – що Путін не піде, допоки живий.

Не знаю, я не фахівець із мізків Путіна, тому сказати точно не можу. Зараз запускається багато чуток, наприклад, про те, що Путін божевільний, параноїк. Але є й інша думка – що він лише грає роль параноїка, а сам досить розважливий. Але у своїх розрахунках щодо України трагічним для нього чином він помилився.

Джерело: Обозреватель

Австралії обговорює передачу Україні десятків своїх винищувачів-бомбардувальників F/A-18 Hornet

вівторок, 6 червень 2023, 5:30

Австралія розглядає можливість відправлення 41 свого літака F/A-18 Hornet до України. Про це у вівторок, 6 червня, повідомило видання The Australian Financial Review із посиланням на джерела.

Ракетна атака на столицю: Над Києвом та його околицями ППО знищили понад 20 повітряних цілей ворога, - КМВА

вівторок, 6 червень 2023, 5:15

Начальник КМВА Сергій Попко повідомив, що в Києві та навколо столиці українська ППО знищила понад 20 повітряних цілей ворога. "Не дивлячись на міжнародне гуманітарне право, ані на безрезультативність, московити продовжують атакувати мирний Київ. Знов н...