Українська компанія A.Drones провела льотні випробування безпілотного літака-снаряда «Пілум».
Як заявлено виробником, безпілотні літаки-камікадзе «Пілум» можуть використовуватися в складі рою дронів для прориву системи ППО супротивника.
Комплекс простий в застосуванні, розгортається за 2 хвилини, і вражає цілі на дальності до 50 км.
«Це дійсно класний, недорогий, смертельно небезпечний для противника апарат», – підкреслюють у компанії A.Drones.
Безпілотник має високушвидкість збірки апарату, швидкий старт, малий інтервал між пусками, широке застосування мережевих технологій для обміну даними.
Комплекс змонтований на пікапі.
Пілум – телекерований літак-снаряд (дрон-камікадзе) з масою бойової частини 2 кг у варіанті з силовою установкою, і 5 кг у варіанті плануючої бомби.
Може управлятися оператором, або наводитись на ціль по відомих координатах.
Особливістю апарату є модульна компоновка, яка дозволяє з мінімальними конструктивними змінами використовувати апарат у варіантах наземного (з контейнеру) і повітряного старту (з дрона-носія).
В якості носія передбачається використовувати «Велику Химеру».
«Пілум» працює в одному мережевому середовищі за одними й тим же стандартам і протоколам з іншими дронами.
Це дає можливість використовувати літак-носій в якості ретранслятора сигналів для наведення літака-снаряда на значній відстані від наземної станції.
Апарат побудований за тандемною схемою, яка має найменші розміри при заданій масі корисного навантаження.
Наведення здійснюється за заздалегідь заданими координатами gps, по оптичному зображенню цілі, або комбіновано – в ручному або напівавтоматичному режимах.
Оптична головка пошуку цілі та наведення на ціль може бути фіксованою або гіростабілізованою, керованою, а також денною або нічною.
Система зв’язку та керування може бути виконана за аналогово-цифровому принципу, якщо не очікується сильної протидії систем РЕБ в зоні дії апарату, або може бути повністю цифрова.
У першому випадку забезпечується менша вартість виробу, в другому – більша перешкодозахищеність, шифрування, стійкість до протидії РЕБ.
Уніфікована цифрова система зв’язку і керування може бути побудована на приймально-передавальних модулях, які працюють на різних частотах, із застосуванням різних антен: слабоспрямованих і вузькоспрямованих (із системою стеження за апаратом), що дозволяє організувати зв’язок на різних відстанях в залежності від характеру вирішуваних завдань.
Передача даних однією частотою (цифровий канал) полегшує завдання ретрансляції сигналів від апарату до апарату, і дає можливість побудувати фізично захищений радіорелейний зв’язок із застосуванням вузькоспрямованих антен.
A.Drones – українська інноваційна науково-виробнича компанія, що спеціалізується на розробці і виробництві безпілотних літальних апаратів (дрони), безпілотних наземних транспортних систем.
За рішенням головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського у військах розпочала роботу комплексна група Генерального штабу. Наразі вона здійснює перевірку ву 156 бригаді. Про це йдеться в повідомленні Генштабу, передають Патріоти України....
В кількох країнах ЄС московській гідрі вже навчились відсікати щупальці. Керівництво партії "Союз лівих сил" у Фінляндії зняло кандидатуру незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах Ханну Тіайнена через його висловлювання про війну Р...