Вакарчук трохи прибавив, Зеленський - загубив. Свіже соцопитування про шанси на виборах до Верховної Ради

Дослідження також підтверджує висновки соціологів про те, що такі партії як Радикальна партія Олега Ляшка, "Громадянська позиція" і "Сила і честь" стоять на порозі потрапляння в наступний склад Верховної Ради України.

За результатами опитування, проведеного 13-17 травня 2019 року, якби парламентські вибори відбулися в найближчу неділю, шанси на потрапляння в наступний склад українського парламенту отримали б такі партії: "Слуга народу" новообраного Президента України Володимира Зеленського (34,7%), "Опозиційна платформа - За життя" Юрія Бойка, Вадима Рабиновича і Віктора Медведчука (15,1%), "Батьківщина" Юлії Тимошенко (9,5%) і "Блок Петра Порошенка" Солідарність "(8,9%). Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (TheBelgium-UkraineResearchInstitute, Бельгія), передають Патріоти України.

Інші політичні партії, зокрема, Радикальна партія Олега Ляшка (4,9%), "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова (4,6%), "Сила і Честь" Ігоря Смешка (3,9%), ВО " Свобода "Олега Тягнибока (2,3%)," Опозиційний блок - Партія миру і розвитку "Євгена Мураєва, Олександра Вілкула та Вадима Новинського (2,0%) та ін. мають менші шанси на перемогу в парламентських виборах.
Також вперше в дослідженні оцінювалися шанси декількох нових партій - партії "Голос" Святослава Вакарчука, Громадської платформи Надії Савченко і "Української стратегії успіху" Володимира Гройсмана. Результати дослідження представлені в таблиці.

Також експерти звернули увагу на такі тенденції нового політичного сезону в Україні, які знайшли підтвердження в результатах соцдослідження:

У наступний склад парламенту можуть пройти чотири партії. Три провідні партії ( "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", "Батьківщина") зберегли свої позиції в порівнянні з попереднім дослідженням. В цей же час спостерігається просідання рейтингу "Блоку Петра Порошенка "Солідарність" і зберігається розрив між партіями "Опозиційна платформа - За життя" і "Опозиційний блок - Партія миру і розвитку".
Скорочення електоральної підтримки партії "Блок Петра Порошенка" Солідарність "(з 13,2% до 8,9% в порівнянні з попереднім дослідженням) може багато в чому пояснюватися рішенням Святослава Вакарчука про запуск власного політичного проекту. На думку соціологів, обидва проекти змушені ділити електоральну базу, що утруднить їх просування в авангард парламентського життя.
Дане дослідження підтверджує висновки українських соціологів про те, що такі партії як Радикальна партія Олега Ляшка, "Громадянська позиція" і "Сила і честь" стоять на порозі потрапляння в наступний склад Верховної Ради України. Беручи до уваги ймовірну похибку вибірки (2.2%), їх шанси на роботу в парламенті залишаються цілком реалістичними.

Зростання кількості респондентів, які вибрали варіант "інша партія" навіть незважаючи на те, що фактично всі значущі політичні проекти були перераховані в питанні, пояснюється бажанням респондентів зробити ставку на когось із відомих їм місцевих політиків і лідерів думки свого регіону.

Тиждень тому результати соцопитувань виглядали трохи інакше. Так, партія "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", "Блок Петра Порошенка "Солідарність" і ВО "Батьківщина" долають 5%-й бар'єр на парламентських виборах.

Про це свідчать результати спільного соцопитування центру "Соціальний моніторинг", Українського інституту соціальних досліджень ім.Яременка і Соціологічної групи "Рейтинг". Згідно з соцдослідженням, серед тих, хто визначився, і буде голосувати за партію "Слуга народу" готові проголосувати 39,9% (серед усіх опитаних 29,5%), за "Опозиційну платформу - За життя" - 10,9% (8,1%), "Блок Петра Порошенка "Солідарність"- 10,6% (7,8%), ВО "Батьківщина"- 9,1% (6,7%).

За партію "Честь і сила" Ігоря Смешка проголосували б 5,1% тих, хто визначився (3,8% всіх респондентів), за "Громадянську позицію" Анатолія Гриценка - 5,0% (3,7%), за "Опозиційний блок - партію миру і розвитку"- 3,5% (2,6%), за Радикальну партію Олега Ляшка - 3,3% (2,4%), за ВО "Свобода"- 2,4% (1,8%), за об'єднання "Самопоміч" - 2,0% (1,5%).

Партія Святослава Вакарчука набрала б 0,9% голосів тих, хто визначився (0,7% голосів усіх опитаних).

Скільки українців вірять, що Україну візьмуть у НАТО - результати опитування

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:20

Понад 20% українців вважають, що Україну ніколи не будуть готові прийняти у НАТО, це на десять процентних пунктів більше, ніж у 2022 році. Як повідомляє "Європейська правда", такі результати опитування опублікувала компанія Gallu, передають Патріоти Ук...

Демонструють пріоритети: Окупанти на Покровському напрямку масово використовують піхоту замість бронетехніки, – військовий

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:08

Командування російської армії кидає в бої на Покровському напрямку піхотні підрозділи. Вони наразі здійснюють атаки без залучення бронетехніки завдяки активному застосуванню ЗСУ дронів.Про це повідомив військовослужбовець 68-ї окремої єгерської бригади...