Вчені з'ясували, чому чоловіки частіше хворіють на рак, ніж жінки

Чоловіки мають більш високий ризик захворіти на рак через внутрішні біологічні відмінності. Тому шкідливі звички відходять у цьому питанні на другий план. Про це йдеться у дослідженні Національного інституту раку США, передають Патріоти України.

У дослідженні взяли участь 300 000 американців середнього та старшого віку, які не мали раку протягом 15 років. Зокрема, вчені вивчили поширеність різних видів раку у 171 274 чоловіків та 122 826 жінок у період з 1995 по 2011 рік. Результати показали, що захворюваність на рак у чоловіків у 11 разів вища, ніж у жінок – всього два випадки раку стравоходу у жінок на 100 000 людино-років, порівняно з 22 випадками у чоловіків.

"Це говорить про те, що існують внутрішні біологічні відмінності між чоловіками та жінками, які впливають на схильність до раку", - сказала провідний дослідник, доктор та епідеміолог Сара Джексон. Дослідники припустили, що роль відіграють відмінності в генах, гормонах та імунній системі.

Також наголошується, що вживання алкоголю збільшує ризик розвитку раку порожнини рота та горла. Надмірна вага збільшує ризик розвитку багатьох видів раку, у тому числі раку кишечника, нирок, матки та стравоходу. Жінки з надмірною вагою, що пережили менопаузу, мають більш високий ризик розвитку раку молочної залози.

Разом з цим підтримання здорової ваги тіла знижує ризик розвитку раку та інших проблем зі здоров'ям, таких як хвороби серця та діабет. У той же час, чоловіки в 11 разів частіше хворіють на рак стравоходу і вчетверо частіше - на рак шлунка або горла. У них також утричі більше шансів діагностувати рак сечового міхура. А чоловічий статевий гормон тестостерон може збільшити ймовірність раку шкіри, передміхурової залози та печінки серед чоловіків, сприяючи зростанню клітин.

Окупанти обстріляли Чорнобаївку, поранено дитину

субота, 26 листопад 2022, 23:53

Російські війська обстріляли Чорнобаївку на Херсонщині 26 листопада, внаслідок чого було поранено дитину. Про це повідомив очільник Херсонської ОВА Ярослав Янушевич, передають Патріоти України. "Чорнобаївку Херсонського району сьогодні обстріляли росій...

"Росія не переможе Україну", - Шольц

субота, 26 листопад 2022, 23:50

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає перемогу Росії у війні проти України малоймовірною. За словами поміркованого політика, вже очевидно, що РФ не виграє війну. Про це він сказав у суботу, 26 листопада, на Бранденбурзькій державній партійній конференції...