Минулого року Міністерство оборони Великої Британії створило секретну групу, яка домовлялась про закупівлю артилерійських снарядів радянського калібру 122 мм. Їх передавали Україні, йдеться у матеріалі The New York Times.
З часом це завдання ставало дедалі складнішим. У великих постачальників закінчувалися запаси.
У червні 2022 року Лондон уклав угоду про купівлю 40 тис. артилерійських снарядів і ракет, виготовлених на державних заводах Пакистану. Велика Британія мала заплатити посереднику з Румунії Romtehnica.
"В офіційних документах угоди зазначалося, що зброя буде передана з Пакистану до Великої Британії, а про Україну там не йшлось. Але у Romtehnica повідомили, що угода зірвалася після того, як пакистанський постачальник не зміг доставити боєприпаси", – йдеться у повідомленні.
Після вторгнення державні українські компанії зверталися до брокерів у США та інших країнах по танки, гелікоптери, літаки й міномети.
Співрозмовники кажуть, що і Велика Британія, і США фінансували угоди, використовуючи треті країни і брокерів тоді, коли країни-виробники не хотіли публічно надавати зброю Україні.
Україна витрачає боєприпаси швидше, ніж Європа здатна виробляти. Нині США і ЄС намагаються збільшити виробництво як для постачання Україні, так і для поповнення власних запасів.
Протокол безпеки в Україні не змінився і, якщо немає повітряної тривоги, усі мають працювати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 22 листопада, яке опублікували у Facebook, передають Патріоти України. За його слов...
Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...