Минулого року Міністерство оборони Великої Британії створило секретну групу, яка домовлялась про закупівлю артилерійських снарядів радянського калібру 122 мм. Їх передавали Україні, йдеться у матеріалі The New York Times.
З часом це завдання ставало дедалі складнішим. У великих постачальників закінчувалися запаси.
У червні 2022 року Лондон уклав угоду про купівлю 40 тис. артилерійських снарядів і ракет, виготовлених на державних заводах Пакистану. Велика Британія мала заплатити посереднику з Румунії Romtehnica.
"В офіційних документах угоди зазначалося, що зброя буде передана з Пакистану до Великої Британії, а про Україну там не йшлось. Але у Romtehnica повідомили, що угода зірвалася після того, як пакистанський постачальник не зміг доставити боєприпаси", – йдеться у повідомленні.
Після вторгнення державні українські компанії зверталися до брокерів у США та інших країнах по танки, гелікоптери, літаки й міномети.
Співрозмовники кажуть, що і Велика Британія, і США фінансували угоди, використовуючи треті країни і брокерів тоді, коли країни-виробники не хотіли публічно надавати зброю Україні.
Україна витрачає боєприпаси швидше, ніж Європа здатна виробляти. Нині США і ЄС намагаються збільшити виробництво як для постачання Україні, так і для поповнення власних запасів.
США та Німеччина домовилися надати Україні п’ять систем протиповітряної оборони Patriot якомога швидше. Однак німецьке видання Spiegel повідомило, що ці комплекси можуть прибути не раніше весни 2026 року. Цю ситуацію прокоментував військовий експерт De...
Індійська компанія у грудні 2024 року відправила до Росії вибухову речовину HMX на суму $1,4 млн, повідомляє Reuters з посиланням на дані митної служби Індії, передають Патріоти України. Одним з отримувачів вантажу стала російська компанія "Промсинтез"...