Минулого року Міністерство оборони Великої Британії створило секретну групу, яка домовлялась про закупівлю артилерійських снарядів радянського калібру 122 мм. Їх передавали Україні, йдеться у матеріалі The New York Times.
З часом це завдання ставало дедалі складнішим. У великих постачальників закінчувалися запаси.
У червні 2022 року Лондон уклав угоду про купівлю 40 тис. артилерійських снарядів і ракет, виготовлених на державних заводах Пакистану. Велика Британія мала заплатити посереднику з Румунії Romtehnica.
"В офіційних документах угоди зазначалося, що зброя буде передана з Пакистану до Великої Британії, а про Україну там не йшлось. Але у Romtehnica повідомили, що угода зірвалася після того, як пакистанський постачальник не зміг доставити боєприпаси", – йдеться у повідомленні.
Після вторгнення державні українські компанії зверталися до брокерів у США та інших країнах по танки, гелікоптери, літаки й міномети.
Співрозмовники кажуть, що і Велика Британія, і США фінансували угоди, використовуючи треті країни і брокерів тоді, коли країни-виробники не хотіли публічно надавати зброю Україні.
Україна витрачає боєприпаси швидше, ніж Європа здатна виробляти. Нині США і ЄС намагаються збільшити виробництво як для постачання Україні, так і для поповнення власних запасів.
США можуть самоусунутися від процесу мирного врегулювання війни в Україні, якщо одна зі сторін заважатиме припиненню конфлікту. Про це заявив президент США Дональд Трамп під час спілкування з журналістами, передають Патріоти України. Так, він заявив, щ...
Важко переоцінити сам факт переговорів, котрі Білий дім ініціював днями у Парижі. Адже це означає, що проросійський план Віткоффа, котрий той привіз з Москви в адміністрації Трампа був визнаний нереалістичним та шкідливим для іміджу американського през...