Венесуела якраз підійде: РФ розгляне питання про розміщення своїх ракетних сил поблизу США

Політика Росії в Венесуелі спрямована на те, щоб назавжди дестабілізувати цей світовий регіон, близький до Сполучених Штатів.

Дельсі Родрігес і Сергій Лавров. Фото: Warsawinstitute.org.

Віце-президент Венесуели Дельсі Родрігес прибула в Москву 21 серпня, де її прийняв міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Центральними темами зустрічі були спільні проекти в галузі економіки, передових технологій і культури. Однак в основному переговори були присвячені питанням, пов'язаним зі співпрацею між двома країнами на світовій арені. 15 серпня Росія і Венесуела підписали угоду, що регулює візити військових кораблів країн в їхні порти, передають Патріоти України із посиланням на Warsawinstitute.org.

Ця угода, що дозволила російському флоту розширити свої оперативні можливості на південь від Карибського моря, була укладена через тиждень після того, як Ніколас Мадуро оголосив на мітингу в центрі Каракаса, що Венесуела готова протистояти «імперіалістичній блокаді» США. Раніше прес-секретар МЗС РФ Марія Захарова звинуватила Великобританію в будівництві військового об'єкта в сусідній Гайані, нібито призначеного в якості відправної точки для диверсійних груп.
Крім того, Росія є оплотом економічної підтримки режиму Мадуро, оскільки поставки як бензину, так і інших нафтопродуктів спрямовані на запобігання колапсу вітчизняної нафтової промисловості. Агентство Bloomberg повідомило, що в червні і липні Венесуела отримала не менше 600 000 барелів російського палива і сировини для виробництва бензину. Вантажі вирушили з чорноморського порту Тамань на Мальту, де вони були переправлені на інші судна, що прямують до Венесуели. Режим в Каракасі сильно постраждав від санкцій США через брак палива. Раніше великі обсяги його палива імпортувалися з американських нафтопереробних заводів, залишаючись в руках дочірньої компанії Венесуели, контрольованої державою нафтової монополії PDVSA.
Політика Росії в Венесуелі спрямована на те, щоб назавжди дестабілізувати цей світовий регіон, близький до Сполучених Штатів. Крім того, мова йде про ослаблення позицій Вашингтона при нарощуванні військового впливу Москви в Карибському регіоні.
Слід звернути увагу на ще один мотив, який стоїть за російською стратегією, оскільки пропозиція підтримки Мадуро відповідає боротьбі Путіна з «кольоровими революціями». Прикладом цього є всі заходи, що вживаються опозиційними партіями Венесуели, які Кремль розглядає як націлені на його дружній режим. Але є і більш очевидні причини.
Багата нафтою країна винна Росії в цілому 17 мільярдів доларів, в той час як російське ГРУ фактично контролює незаконний обіг наркотиків з Колумбії через Венесуелу. Після припинення дії договору про РСМД між Москвою і Вашингтоном виникла нова, хоча і потенційно небезпечна, гостра проблема. У свою чергу заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що РФ розгляне питання про розміщення своїх ракетних сил поблизу США, якщо в Європі будуть розміщені аналогічні ракети американського виробництва. Те, що відбувається зараз, може кілька нагадувати кубинську кризу 1960-х років.

​Влада міняється: Аналітики прогнозують, що чекати Україні від поспішне призначення новим радником Трампа з нацбезпеки О’Браєна​

четвер, 19 вересень 2019, 20:38

Традиційно для себе – через твіт – президент Трамп представив публіці свого нового радника з національної безпеки Роберта О’Браєна, зазначають Патріоти України. Незначний поспіх з призначенням став наслідком суботньої атаки на нафтові об’єкти Саудів...

Хіти тижня. Лукашенко розповів про свою відставку та хто повинен керувати країною

четвер, 19 вересень 2019, 20:30

Ймовірним наступником білоруського лідера ряд експертів називає його старшого сина, 43-річного Віктора. Глава держави довго тягнув, але нарешті зробив важливу заяву. Він розповів, хто повинен керувати країною після нього, і назвав терміни свого відходу...