У НАТО наразі продовжують вивчати можливості для швидкого перекидання підкріплень в разі необхідності. Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на пресконференцію генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, зазначають Патріоти України.
За словами Столтенберга, альянс наростив свою присутність в Чорноморському регіоні.
«Ми наростили присутність в Чорноморському регіоні, в морі, повітрі й на суші у відповідь на агресивні дії Росії. Ми також вивчаємо можливості для швидкого перекидання підкріплень в регіон в разі необхідності», – відзначив генсек альянсу.
Нагадаємо, нещодавно два американських стратегічні бомбардувальники B-1B Lancer, що вилетіли з Великої Британії, здійснили польоти в районі Чорного моря.
Зокрема, альянс оцінив загрози від ракетного потенціалу Росії та посилив свої Повітряні сили й протиповітряну оборону.
«Міністри також провели оцінку прогресу, який був досягнутий в питанні реагування на загрозу з боку російських ракетних систем. Ми дзеркально не дамо відповідь на дестабілізаційну поведінку Росії, і у нас немає наміру розміщувати в Європі нові ракети наземного базування з ядерними боєголовками», – додав Столтенберг.
Також 22 жовтня НАТО заснувало інноваційний безпековий фонд на €1 мільярд.
У штаб-квартирі Альянсу, в рамках зустрічі міністрів оборони країн Альянсу, відбулася церемонія підписання установчих документів зі створення першого в історії Інноваційного фонду НАТО обсягом 1 мільярд євро.
«В ході Брюссельського саміту лідери НАТО зобов’язалися зміцнювати наш Альянс, включаючи підтримку та захист трансатлантичних інновацій. Сьогодні ми виконали це зобов’язання. Разом ми забезпечимо безпеку для наших народів у цьому швидкоплинному світі», – сказав під час церемонії генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.
Як зазначається у повідомленні, багатонаціональний Інноваційний фонд допоможе підтримувати Альянс на вістрі технологічного розвитку за допомогою спільних інвестицій в обсязі 1 мільярд євро у розвиток технологій подвійного призначення, які потенційно можуть бути застосовані в секторах оборони й безпеки.
Під час Брюссельського саміту Альянсу у червні лідери країн Альянсу погодили програму розвитку «НАТО 2030», яка передбачає адаптацію сил Альянсу до новітніх викликів та загроз, що виникають у світі.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...