В Україні до 15 листопада проводили аудит заброньованих працівників. Такий аудит призвів до того, що 10% підприємств втратили статус критичності. Йдеться про десятки тасяч заброньованих, передають Патріоти України.
За інформацією джерела NV Бізнес, найчастіша причина відмови – невідповідність офіційної заробітної плати заброньованих рівню, який був зазначений при оформленні підприємством статусу критичного. Наразі кількість заброньованих досягає приблизно 1 мільйона осіб.
Тепер компанія, яка хоче забронювати співробітників, має відповідати трьом критеріям:
Планується, що оновлена процедура бронювання повноцінно почне працювати з 1 грудня, заявки можна буде подавати в тому числі і через Дію. І це не дуже подобається бізнесу, оскільки частина компаній співробітники вже зараз втратили статус заброньованих і до цього початку зими можуть бути мобілізовані.
Крім того, наразі підприємства мають проходити щомісячний моніторинг для перевірки відповідності новим критеріям. Уряд додав механізм позбавлення підприємства статусу критичного, якого раніше не було.
Для підприємств, які зберегли статус критичного та мають заброньованих працівників, діятиме перехідний період до 28 лютого 2025 року. До дати всі компанії зобов'язані переоформити бронювання відповідно до нових умов.
Водночас член комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Богдан Кицак ("Слуга народу") заявив, що українська влада не стане вводити економічне бронювання військовозобов'язаних. Оскільки це питання викликало українське населення сильне невдоволення, від ідеї було вирішено відмовитися.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 18.01.25 орієнтовно склали:
На тимчасово окупованих територіях Запорізької області російські загарбники посилюють обмеження на пересування місцевих жителів та збільшують перевірки в рамках "контрдиверсійних" заходів. Було зафіксоване перекидання в регіон також додаткових сил Росг...