Війна на Чорному морі: Чому нові українські корвети не зможуть зупинити наступ військ Путіна

Експерт переконує, що ставку треба робити не на корвети, а на ракетні засоби, які можуть завдати значної шкоди російським військовим базам. Зокрема, в ракетний комплекс "Нептун"

В Україні планують побудувати чотири нових корвета, вартість кожного з яких близько 250 мільйонів доларів. Амбітна програма, котра покликана додати таку необхідну компоненту нацбезпеки ,нажаль не вирішує виклик у повному обсязі. Про це в інтерв'ю розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець, зазначають Патріоти України.

"Сумарно вони будуть коштувати близько мільярда доларів. Це захмарна сума. І тоді я починаю думати, а які зусилля докладе Росія для того, щоб в разі початку морського конфлікту потопити такий корвет? Якщо ми говоримо про те, що кількість крилатих ракет, які може випустити Росія в першому ж пострілі, вдвічі перевищує кількість каналів супроводу наших систем ППО, то ми приходимо до розуміння, що прикрити наш корвет ми не зможемо ... Іншими словами, цей проект має вартість, але не має цінності", - сказав він.

Експерт упевнений, що ставку треба робити не на корвети, а на ракетні засоби, які можуть завдати значної шкоди російським військовим базам. Зокрема, вважає Згурець, гроші потрібно вкладати в ракетний комплекс "Нептун".

"Будівництво 4 корветів за один мільярд доларів - це саме лінійна логіка. Потрібно шукати варіанти, коли ми зможемо нанести агресору таку шкоду, яка унеможливить його подальші наступальні дії. Це створення навіть не нової зброї, а нових підходів, які могли б мінімізувати російські загрози", - додав він.

При цьому експерт визнав, що своїм потенціалом Україна не зможе стримати Росію.

"Але війна - це самий останній аргумент, коли в Кремлі зрозуміють, що у них нічого не виходить. Зараз стратегія Росії - це підрив НАТО, Євросоюзу і української стабільності зсередини. Тому загроза висадки російського десанту на українському узбережжі Чорного моря більш гіпотетична, ніж, наприклад, погіршення ставлення до України з боку європейських країн, загроза зняття санкцій з Росії та інші виклики, які формуються на політичному тлі", - підсумував фахівець.

Хіти тижня. "Не думав, що так може припинитися моя 28-річна дипломатична кар'єра": Відомий український дипломат звільнився з МЗС

п’ятниця, 15 листопад 2019, 16:30

Колишній заступник голови адміністрації п'ятого президента України і екс-посол у Євросоюзі Костянтин Єлісєєв подав заяву про звільнення з Міністерства закордонних справ. Він не назвав причину свого рішення, але у своєму акаунті у Twitter зазначив, що т...

Хіти тижня. "​События, которые сейчас начинают бурлить вокруг трубопровода "Северный поток-2" принимают самый нелицеприятный оборот", - Злий Одесит

п’ятниця, 15 листопад 2019, 16:00

"События, которые сейчас начинают бурлить вокруг трубопровода "Северный поток-2" принимают самый нелицеприятный оборот", - пише у своєму блозі Злий Одесит, передають Патріоти України, і продовжує:. "В первую очередь для самого же Европейского Союза, ко...