Під час недавніх військово-морських навчань BLUE HOMELAND 2021 турецькі ВМС вперше в своїй історії провели успішну атаку надводної цілі за допомогою безпілотного ударного комплексу Bayraktar TB2, що відбулась 4 березня цього року. Тепер Міністерство оборони Туреччини розкрило деталі цього епізоду, повідомляють Патріоти України із посиланням на портал Naval News.
Зокрема, як розповіло турецьке оборонне відомство, для виконання своєї місії Bayraktar TB2 вилетів із аеродрому Даламан, що розташований поблизу Егейського моря. Ціль на морі була уражена за допомогою керованого боєприпасу MAM-L, безпосереднє наведення виконувалось за допомогою бортового обладнання самого Bayraktar TB2.
Виявлення самої цілі виконували наземні радіолокаційні станції, котрі потім передали всю інформацію на наземну базову станцію управління комплексом Bayraktar TB2.
Відстань бомбометання склала вісім кілометрів, при тому, що дальність застосування MAM-L складає 15 кілометрів.
Яку тоннажність мала уражена ціль, і яким саме був характер ушкоджень, отриманий від влучання MAM-L – Міноборони Туреччини не сказало.
Але турецькі військові розповіли, що після того, як Bayraktar TB2 відбомбився по тій морській цілі, її "добив" гвинтокрил S-70 Sea Hawk, що випустив ракету AGM-119 Hellfire, дальність стрільби якої – до 10 кілометрів.
Таким чином, зазначають автори порталу, турецький комплекс Bayraktar TB2 показав, що може бути ефективним засобом ураження малорозмірних бойових кораблів чи десантних катерів, що знаходяться відносно близько берегової лінії, та мають відносно слабку протиповітряну оборону.
Окрім цього, Bayraktar TB2 може бути ефективним для ураження прибережних цілей, як то радіолокаційні станції, командні пункти, інфраструктурні об’єкти чи вогневі засоби ураження.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...