Флот Піднебесної досяг здатності проводити повноцінні операції у водах Західної частини Тихого океану, у водах Індійського океану, та навіть в акваторіях біля Європи. Про це йдеться у відповідному звіті для Конгресу США, пише портал Naval Post, зазначають Патріоти України.
Щоб утримати за собою перевагу в Тихоокеанському регіоні, Пентагон вимушений робити ставку на малі та безпілотні надводні платформи
Процес модернізації військово-морських сил Китайської Народної Республіки, який триває уже понад 25 років, уже приніс свої плоди успіху самому Китаю.
Автори документу зазначають, що флот США вперше з моменту закінчення "холодної війни" отримав загрозу для свого домінування в Тихоокеанському регіоні, і такий виклик кинули саме військово-морські сили Китаю.
Модернізація ВМС НОАК переслідувала наступні цілі:
Генеральна мета – витіснення США із західної частини Тихоокеанського регіону, утвердження статусу КНР як супердержави.
При цьому, як наголошують автори доповіді для Конгресу, зусилля по модернізації військово-морських сил Китаю охоплюють широкий спектр програм, як то побудова нових кораблів та закупівля нових літаків, покращення інфраструктури для обслуговування плавскладу, посилене навчання персоналу ВМС, розробка нових доктрин і тактик для дій на морі.
В свою чергу, ВМС США також вимушені збільшувати свій наряд сил, відведених на протистояння Китаю.
Автори публікації наголошують, що американські військово-морські сили перекинули за останні декілька в Тихоокеанський регіон додаткові літаки та кораблі з найкращим персоналом. При цьому інтенсивність маневрів флоту у цьому регіоні – також зросла.
Також зазначається, що загроза від Китаю буде також одним із основних векторів воєнно-політичного планування США. Тобто – що значну частку своїх фінансових ресурсів Пентагон спрямовуватиме на утвердження позицій в Тихоокеанському регіоні.
І також – що для протистояння КНР військово-морські сили США в "найближчі роки перейдуть до більш розподіленої архітектури флоту", базис якої – зменшення чисельності крупних кораблів, збільшення чисельності малих кораблів, та нарощення кількості кораблів-"безпілотників".
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: