Російський арсенал ядерної зброї може виявитися непридатним до використання через неналежне технічне обслуговування ядерних боєзарядів і ракет-носіїв. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов, відповідаючи на запитання глядачів у YouTube, передають Патріоти України.
Жданов пояснив, що плутонієві заряди для ядерної зброї потрібно періодично оновлювати, оскільки у плутонію досить короткий період напіврозпаду. "Уранові заряди можуть довше перебувати на зберіганні. Але сьогодні ніхто не може впевнено сказати, наскільки вони технічно справні і придатні", – заявив Жданов.
Він зазначив, що у випадку зі звичайними боєприпасами для перевірки їхньої придатності робиться контрольний відстріл невеликої партії. Однак з ядерною зброєю цей метод не застосовується. Окреме питання - наскільки Росія дотримується нормативних умов зберігання ядерних пристроїв. "Враховуючи, як в Росії можуть поцупити гроші, то умови зберігання можуть бути вкрай негативними", – пояснює експерт.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...