Нафтопереробка на російських заводах у квітні 2024 року впала практично до річного мінімуму. НПЗ (нафтопереробні заводи) в РФ квітні видавали лише 5,23 млн продукції на добу, що є майже найнижчим рівнем з травня-2023. Ключовою причиною падіння стали ремонти заводів, які постраждали від атак безпілотників СБУ, передають Патріоти України.
Як повідомляєBloomberg, посилаючись на джерела в галузі, відновлення пошкоджених НПЗ у Росії відбувається повільно. "За минулий місяць не було завдано нових пошкоджень, що дало операторам час для проведення ремонтних робіт. Проте темпи відновлення сповільнилися", – зазначає агентство.
За словами джерел, добові темпи переробки нафти на НПЗ, пошкоджених внаслідок атак українських безпілотників, з 1 по 17 квітня становили в середньому 1,23 млн барелів. Це приблизно на 280 тис. барелів на день нижче, ніж у середньому за період до атак, з 1 до 24 січня.
Зокрема, Туапсинський завод "Роснефти", який постраждав ще наприкінці січня, все ще не працює. Інші пошкоджені НПЗ "Роснефти" так і не повернулися до обсягів переробки, які мали до атак. Переробка на об'єкті Norsi ("Лукойл") у Нижньому Новгороді теж залишається нижчою за січневий рівень.
Загалом СБУ здійснила вже 14 успішних атак на російські НПЗ у різних регіонах країни. Вони на третину скоротили експорт російських нафтопродуктів. На нафтопереробку вплинула також повінь. Через неї зупинився Орський нафтопереробний завод. Ще два НПЗ – у Новошахтинську та Пермі – знизили середній обсяг переробки загалом на 45 тис. барелів на день. "Це може бути пов'язано з технічним обслуговуванням, яке російські оператори зазвичай проводять навесні, адже влітку зростає попит на нафтопродукти", – зазначає агентство.
Нагадаємо, раніше експерт з енергетики Сергій Куюн наголосив, що атаки українських дронів на російські нафтопереробні заводи створюють серйозні проблеми для Росії. За даними, наданими одним з високопосадовців НАТО, такі атаки призвели до значного зниження виробництва нафти та збільшення вартості пального для росіян. У разі продовження атак Росія може зіткнутися з неминучою кризою у нафтопереробній галузі. Це може призвести до подальшого зростання цін на пальне та загострення економічної ситуації в країні.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...