"Вважаю за честь": Екс-прем'єр Фокін погодився увійти до складу мінської ТКГ та готовий їхати на окупований Донбас

Пропозиція увійти до складу ТКГ Фокін отримав від глави Офісу президента Андрія Єрмака.

Вітольд Фокін. Фото: УНІАН.

Перший український прем'єр-міністр Вітольд Фокін вирішив брати участь в переговорах Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України. Про це Фокін розповів у коментарі ЗМІ, передають Патріоти України.

За його словами, дане рішення далося дуже важко, в тому числі через неоднозначну реакцію на призначення в ТКГ Леоніда Кравчука. "Але я твердо вирішив погодитися, вважаю за честь у фіналі свого життя хоч чимось допомогти своїй Батьківщині. Для мене Батьківщина - це Україна і її Донбас, який я дійсно люблю. Він був, є і буде українським", - заявив Фокін.

Про своє рішення Фокін має намір проінформувати главу Офісу президента Андрія Єрмака в ході сьогоднішньої зустрічі. Саме Єрмак, за словами Фокіна, запропонував йому брати участь в роботі ТКГ. "Він запросив нас разом з Кравчуком тиждень тому. Тоді я відповів, що для початку повинен зустрітися з Леонідом Макаровичем сам на сам, з'ясувати позиції, узгодити точки зору. Тому що ТКГ - це не ристалище для дискусій. Там повинні бути люди, які прагнуть досягти миру, а не створювати додатковий політес. І після зустрічі віч-на-віч з Кравчуком я скажу, як ставлюся до цього запрошення. Така зустріч відбулася. І сьогодні я повідомлю про своє рішення", - зазначив він.

Фокін також розповів, що готовий разом з іншими політиками відвідати окупований Донбас для переговорів. "Я, як і Леонід Макарович, впевнений, що досягти миру можливо, коли ми подивимося один одному в очі. Треба їхати на Донбас і запрошувати людей сюди. Я особисто, якби мені таке запропонували, погодився б з групою фахівців і політиків поїхати на окуповану територію і поговорити з людьми, зрозуміти їхню позицію, спробувати знайти можливість піти їм назустріч, але, безумовно, без шкоди для інтересів і суверенітету України", - сказав екс-прем'єр.

"Справжня зброя Путіна. Ядерна валіза чи газовий кран?" - Портников

середа, 30 вересень 2020, 7:50

Поки в його руках кран «Газпрому», він може дозволити собі на континенті і у власній країні все, що йому заманеться. Про це у своєму блозі пише журналіст Віталій Портников, передають Патріоти України. "Німецький Бундестаг відклав голосування по постано...

З архіву ПУ. Ворог не спить: На Миколаївщині осквернили пам'ятник на місці масової страти євреїв, згадавши і Зеленського, і "95 квартал"

середа, 30 вересень 2020, 3:00

Злочин у переважно російськомовному регіоні стилізовано під акцію "біндєр", хоча почерк російської агентури. Москва дуже незадоволена послідовності зовнішньої політики України, не зважаючи на зміну влади, і прагне коректив. У селі Богданівка Миколаївсь...