Головне розвідувальне управління Росії пережило КДБ після розпаду СРСР, і, схоже, процвітає досі. Велика Британія звинувачує його агентів в атаці нервово-паралітичною речовиною "Новичок" в Солсбері 2018-го, коли колишній офіцер ГРУ, що жив у Великій Британії, був отруєний разом із дочкою.
США звинувачують ГРУ в великих кібератаках. Вважається, що бойовики ГРУ також брали активну участь в конфліктах в Україні та в Сирії.
У цьому місяці два агенти ГРУ, звинувачені в нападі в Солсбері, були пов'язані владою Чехії зі смертельним вибухом на складі зброї на чеській території 2014 року.
Один з вищих командирів російських бойовиків в Україні, Ігор Гіркін, на прізвисько Стрєлков, звинувачений ЄС в тому, що є оперативником ГРУ. За це його включили до санкційного списку.
ГРУ причетне до злому електронної пошти під час президентської кампанії Гілларі Клінтон 2016-го і в діяльності проти Демократичної партії США, в результаті якої були опубліковані десятки тисяч приватних повідомлень, які дискредитували кандидата в президенти США, ворожого до Росії. США, врешті, звинуватили 12 росіян в кібератаці. Усі вони офіцери ГРУ. Кремль відповів, що немає доказів зв'язку цих 12 з військовою розвідкою чи хакерськими атаками.
Якщо ГРУ дійсно проводило операції в Україні й проти США, то досягли своїх цілей: бойовики на Донбасі досі зберігають контроль над територією на сході України, а Клінтон програла вибори 2016 року Трампу.
Але інші їх операції виявилися вражаючими провалами, хоча і зі смертельними наслідками. Як от у Солсбері, де померла жінка. Два оперативники ГРУ, які вирушили до Великої Британії, не тільки не вбили свою жертву Сергія Скрипаля, а й залишили за собою безліч слідів. Якщо, звичайно, сліди не були навмисно нахабними, щоб послати сигнал, що Росія готова йти на високий ризик, переслідуючи свої цілі закордоном.
Неявка Путіна на зустріч з Зеленським на інспіровані самим кремлівським вождем переговори в Стамбулі чимало політиків та експертів сприйняли як прояв слабкості правителя Росії, всупереч тиражовано у кремлівською пропагандою вдачі "мачо". Але не Трамп
Для того, щоб Росія погодилася на припинення війни або хоча б тимчасове перемир’я, є два шляхи. Що це за шляхи, розповів ексміністр закордонних справ, дипломат, керівник Центру досліджень Росії Володимир Огризко в інтерв’ю «Главреду», передають Патріот...