"Ви маєте бути емоційно нейтральними": ЗМІ розповіли, як Трамп поводиться у розмовах з європейськими політиками і що питає щодо України

Хоча європейці доволі нервово ставляться до обраного президента Дональда Трампа, ґрунтуючись на його передвиборчому гаслі «Америка понад усе» і репутації критика НАТО, поступово влада країн Європи «мириться» з його поверненням до Білого дому. Таку думку висловив письменник і журналіст Девід Ігнатіус у своїй колонці для The Washington Post, написаній за мотивами візиту до Парижа і Берліна, передають Патріоти України.

Як стверджує журналіст, європейські лідери спілкуються з Трампом від моменту його перемоги 5 листопада і зіткнулися з тим, що обраний президент США ставить запитання про Україну, а не висуває вимоги.

Як пише Ігнатіус з посиланням на високопосадовця з Німеччини, коли канцлер Німеччини Олаф Шольц зателефонував Трампу в перші вихідні після виборів у США, то той засипав його запитаннями.

«Що ви думаєте про план перемоги [президента України Володимира — ред.] Зеленського? Що ви думаєте про Путіна?» — процитувало Трампа джерело.

За даними Ігнатіуса, у європейських чиновників є дані про аналогічні дзвінки лідерів Франції, Польщі, Данії, Чехії та інших країн Європи.

«Дзвінки проходили в більш доброзичливій атмосфері, аніж очікувалося, і Трамп більше слухав — був добре підготовлений і не розмовляв без угаву», — сказав німецький чиновник на умовах анонімності.

У статті наводяться слова міністра-делегата в європейських справах Франції Бенджаміна Хаддада, які той сказав у присутності французьких, німецьких і польських експертів у Парижі.

«Ми працювали з першою адміністрацією Трампа, і ми працюватимемо з другою. (…) Ви маєте бути емоційно нейтральними щодо того, що вам непідвладне», — сказав він.

Французькому чиновнику ніхто не заперечив, стверджує Ігнатіус. Головною проблемою на цій зустрічі, як і на багатьох інших до неї, була позиція Трампа щодо України, у зв’язку з якою Хаддад попередив, що «капітуляція» США перед диктатором Росії Володимиром Путіним буде «катастрофічною» для Європи, повідомив Ігнатіус.

Як вважає Ігнатіус, такі оптимістичні заяви урядовців, безумовно, відображають бажання влади Європи налагодити добрі робочі стосунки з Трампом — особливо «під час кризи та плутанини», що охопила світ.

«На Сході — імперський агресор, на Заході - Америка, яка більше не є трансатлантичною, а в центрі - слабка Європа», — цитує журналіст одного з колишніх міністрів закордонних справ неназваної європейської країни.

Як розповіли Ігнатіусу одразу кілька чиновників, основним представником Європи в переговорах із Трампом, найімовірніше, буде Марк Рютте — новий генсек НАТО.

Його позаочі називають «шептуном Трампа» — почасти тому, що йому вдалося заспокоїти у 2018 році тодішнього президента США після його критичної тиради в бік НАТО.

Тоді Рютте погодився з тим, що Трамп має рацію, вимагаючи від країн-членів Альянсу більше виділяти грошей на оборонні потреби.

За інформацією журналіста — очікується, що Рютте незабаром вирушить до маєтку Трампа в Мар-а-Лаго (Флорида, США), щоб обговорити з ним стратегію мирних переговорів щодо України.

Як розповіли чиновники, генсек НАТО говоритиме про те, що «справедливий і міцний мир», який не винагороджуватиме російську агресію і зможе забезпечити надійні гарантії безпеки для України, «відповідає інтересам Трампа і Європи».

«Майте на увазі, що ви маєте розв’язувати проблему України таким чином, щоб вона не переслідувала вас під час терміну ваших повноважень», — описав Ігнатіусу суть послання Рютте німецький чиновник.

Умовою будь-якої успішної мирної угоди є те, що війна Росії проти України «ніколи не повториться» — тому що «безпека України буде захищена», розповіли журналісту представники європейської влади.

Цього тижня під час приватної зустрічі в Брюсселі з міністрами оборони країн НАТО генсек Рютте закликав європейських лідерів залучати Трампа до співпраці.

«Не пліткуйте про Трампа. Зателефонуйте йому і покличте його на борт. Зробіть так, щоб Америка залишилася на нашому боці», — процитував Рютте одного з присутніх на зустрічі європейських чиновників.

За його словами, генсек НАТО також закликав європейських міністрів оборони збільшити витрати на оборону набагато вище за заявлений показник у 2% від валового внутрішнього продукту.

«Якщо ця війна закінчиться перемогою РФ, то у нас на кордоні з’явиться осміліла Росія, і витрати на приборкання Путіна становитимуть не 3% ВВП, а 4% або 5%», — знову процитував Рютте чиновника.

Ігнатіус стверджує - під час зустрічей він переконався: влада Європи розуміє, що Трамп їм потрібен. Франція і Німеччина, традиційні опори Європейського союзу, слабкі політично і фінансово, а російська загроза «стоїть біля дверей», вважає журналіст.

Трампу доведеться очолити «розхитаний» трансатлантичний альянс — хоче він того чи ні. Питання в тому, як він працюватиме з Європою, щоб зупинити нинішню війну в Україні - і уникнути нового раунду, підсумував Ігнатіус.

Німецька політикиня закликала негайно вислати з ФРН українських біженців

субота, 18 січень 2025, 13:41

Голова фракції "Альтернативи для Німеччини" у земельному парламенті Баварії Катрін Ебнер-Штайнер заявила, що українських біженців потрібно негайно вислати з країни. За її словами, громадяни України повинні повернутися додому "вже зараз". Про це пише Sü...

"Донатив" на армію окупантів: Затримано директора департаменту одного із найбільших банків України (фото)

субота, 18 січень 2025, 13:30

Служба безпеки затримала у Києві високопосадовця, який причетний до фінансування війни РФ проти України. За матеріалами справи, ним виявився директор департаменту супроводження інформаційних систем одного з найбільших банків України. Про це повідомляє ...