Російський неонацист показав хімзброю, яку окупаційні війська РФ застосовують проти ЗСУ на фронті. Він виклав фото з хімічною гранатою К-51 і заявив про заборонений хлорпікрин, висока концентрація якого призводить до смерті, передають Патріоти України.
Знімок з’явився у Telegram-каналі так званої диверсійно-штурмової групи "Русич" 2 квітня, хоча очевидно, що був зроблений не зараз. Цим пабліком керує росіянин Олексій Мільчаков, відомий своїми нацистськими поглядами, жорстоким поводженням із тваринами й участю бойових діях на Донбасі та в Сирії.
У пості він розмістив заклики до використання проти українських військових забороненого хлорпікрину – бойового отруйного газу, який викликає запалення слизової оболонки й дихальних шляхів, а за високої концентрації призводить до смерті людини.
Свої слова про цю речовину пропагандист доповнив ілюстративним фото дрона, поряд із яким стоїть хімічна гранатаК-51.
Під час контакту хлорпікрин викликає у людини сильне запалення очей, носа, горла, дихальних шляхів. Працює як сльозогінний газ, швидко позбавляє людину боєздатності, але у великій концентрації (2 мг/л при експозиції 10 хв.) може призвести до смерті. Крім того, хімікат отруює воду та їжу солдатів.
Через отруйні властивості речовину у великих кількостях використовували під час Першої світової війни та накопичували під час Другої світової війни, війська СРСР застосовували її в Афганістані. Нині хлорпікрин заборонено використовувати у військових цілях згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї нарівні з фосгеном, хлорціаном і синильною кислотою.
Застосовувати речовину в бойових діях перестали також через невисоку токсичність порівняно з іншими отруйними речовинами та сильну подразнювальну дію, що дозволяє швидко виявити застосування хімічної зброї й нейтралізувати ефект. Проте довгий час хлорпікрин використовували для навчання військових та перевірки засобів хімзахисту.
На ескалацію у війні проти України російського диктатора Володимира Путіна штовхають двоє представників його близького оточення. Йдеться про першого заступника голови адміністрації президента РФ Сергія Кірієнка та колишнього секретаря російського Радбе...
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...