Використовує тактику "сірої зони": Китай посилює тиск на Тайвань перед інавгурацією нового президента острова

Тайвань відчуває постійний "краплинний" тиск з боку Китаю. Його посилення в Тайвані пов'язують із наближенням інавгурації нового президента острівної держави, яка має відбутися у травні. Про це пише агентство Reuters, передають Патріоти України.

Президентські вибори у Тайвані відбулися у січні 2024 року. Переможцем став нинішній віцепрезидент Тайваню Вільям Лай, якого вважають у Китаї сепаратистом.

Після того, як результати виборів стали відомі, китайська берегова охорона почала регулярно патрулювати води Тайванської протоки поблизу острова Цзіньмень, який знаходиться під контролем Тайваню і розташований всього за кілька хвилин їзди на поромі від китайських міст Сямень і Цюаньчжоу.

Голова спеціального комітету Палати представників Конгресу США з питань Китаю Майк Галлахер під час візиту до Тайбею минулого тижня заявив, що такі дії Пекіна є частиною сталої практики тиску на Тайвань.

За словами анонімного джерела, Китай поступово змінює статус-кво у Тайванській протоці. Робить крок, щоб переконатися, що це зійде йому з рук, і переходить до наступного, все більше звужуючи таким чином простір Тайваню для пересування.

Китай заявляє, що його патрулі берегової охорони покликані забезпечувати безпеку його рибалок. Повідомляється, що два китайські рибалки загинули в лютому 2024 року, після того, як намагалися втекти від берегової охорони Тайваню. За інформацією тайванської сторони, рибальський човен спочатку підійшов надто близько до острова Цзіньмень, а потім перекинувся, намагаючись втікти від патруля.

При цьому Китай заявляє, що тільки він має суверенітет над Тайванською протокою і не визнає жодних "заборонених" вод для своїх рибалок навколо Цзіньменя, тому що "обидві сторони Тайванської протоки є частиною одного Китаю, а Тайвань — це також частина Китаю". З такою заявою виступив представник китайського Управління у справах Тайваню Чжу Фенлянь.

"Сіра" зона

Експерт з Тайваню Лі Чженьгуан з Пекінського університету, на цьому тижні заявив в інтерв'ю, що затвердження юрисдикції навколо Цзіньмень є необхідним кроком на шляху до "возз'єднання" Китаю та Тайваню.

На думку тайванського чиновника, який побажав зберегти анонімність, ситуація навколо Цзіньменя – це черговий вияв тактики "сірої зони", спрямованої на виснаження острова без повномасштабного конфлікту.

Очікується, що напруженість навколо Цзіньмень збережеться найближчим часом, попри переговори між представниками урядів Тайваню і Китаю про врегулювання інциденту.

На вимогу сімей загиблих рибалок про компенсацію та вибачення Тайвань відповів відмовою, мотивуючи її тим, що визнання провини ускладнить роботу берегової охорони у майбутньому.

Коли міністра оборони острова Чіу Куо-Ченга запитали, як відреагує тайванська сторона, якщо китайська берегова охорона "перестарається" під час патрулювання, він відповів, що Тайвань не хоче конфлікту, але й ухилятися від нього не буде.

Путін переконаний, що Захід слабкий: Курносова пояснила, чи є в Кремля план Б

п’ятниця, 18 липень 2025, 23:25

Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...

Мерц висловив сумнів у тому, що Україна вступить в ЄС до 2034 року

п’ятниця, 18 липень 2025, 22:14

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...