"Викинули на смітник історії": Путін поскаржився африканській делегації, що Україна і Захід ігнорують його "мирний план"

"Викинули на смітник історії": Путін поскаржився африканській делегації, що Україна і Захід ігнорують його "мирний план". ВІДЕО

У суботу, 17 червня, після візиту до Києва делегація африканських лідерів прибула до Санкт-Петербурга для зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним. Під час неї диктатор звинуватив Україну та Захід у тому, що вони нібито ігнорують "мирний план" Росії. Він заявив, що його ідеї "викинули на смітник історії", передають Патріоти України.

За версією глави країни-агресора, між Україною та РФ у Туреччині було укладено певні домовленості. Росія нібито виконала свою частину угоди та відвела війська.

"Але після того, як ми й обіцяли, відвели війська від Києва, київська влада, як зазвичай роблять їх господарі, викинула це все на смітник історії", – сказав Путін.

Президент РФ демонстрував лідерам Африки якісь документи та казав про 18 статей, стверджуючи, що на проєкті договору між Україною та Росією нібито навіть стоїть підпис голови української делегації. "Він так і називається – "Договір про постійний нейтралітет та гарантії безпеки України". Саме про гарантії, про які ви сказали, шановний друже. 18 статей, мало того, до нього є ще й додаток", – казав диктатор.

Відомо, що під час зустрічі президент Сенегалу заявив, що умовою для діалогу РФ та України є дотримання статуту ООН. Путін же використав згадку про ООН для того, щоб спробувати виправдати визнання Росією "ЛДНР".

"Ми відповідно до 51 статті статуту ООН мали право надати їм (псевдореспублікам – Ред.) допомогу, посилаючись на пункт про самооборону. Шановні колеги, ця логіка, яка була викладена, на мій погляд, і погляд моїх колег і експертів, є бездоганною з точки зору міжнародного права і статуту ООН. Ці території мали право оголосити про свою незалежність. Значить, у нас виникло право їх визнати. Ми це зробили. А потім, підписавши з ними договір про дружбу і взаємодію, ми в повній відповідності зі статутом ООН мали право це сприяння їм надати", – заявив Путін.

Зустріч представників Африки та Путіна відбулася у Костянтинівському палаці. Послання від Володимира Зеленського африканські лідери Путіну не передавали, заявив його речник Дмитро Пєсков.

Прокремлівські ресурси вже опублікували список вимог Москви до України, які були озвучені на мирних переговорах двох країн у 2022 році в Стамбулі, у перші дні після повномасштабного вторгнення військ РФ до нашої країни. Серед них були умови щодо так званої демілітаризації, якою був одержимий диктатор Володимир Путін, оголосивши "спеціальну військову операцію".

Згідно із цим списком, російська сторона наполягала скоротити чисельність особового складу та бойової техніки Збройних сил України. За версією Кремля, держава, в яку він прийшов з війною, має не захищатися, а "оптимізувати співробітників оборонки".

Так, у списку фігурують цифри, які нібито надані делегацією для переговорів від України, а за ними ті, які прийнятними вважає сама Росія. Наприклад, замість заявлених Києвом танків у 800 одиниць Москва наполягала на скороченні до 342 одиниць, а кількість бійців Національної гвардії України з нібито 250 тисяч осіб – урізати до 15 тисяч, а загалом чисельність ЗСУ скоротити до 85 тисяч.

Зрозуміло, цифри, які роспропаганда називає даними від України, неможливо вважати об'єктивними та правдивими, як і все, що вона розповсюджує у своєму ефірі. Дуже сумнівно, що представники держави, яка воює, стали б звітувати про реальний масштаб свого оборонного ресурсу перед представниками окупанта.

Нагадаємо, що прямі переговори України та Росії були фактично заморожені у квітні 2022 року, коли Сили оборони звільнили Бучу Київської області. Численні звірства та вбивства мирного населення, які шокували не лише українців, а й увесь вільний світ, неминуче спричинили висновок, що Москва недоговороспроможна. Команда Офісу президента неодноразово наголошувала, що готова відновити дипломатичну роботу, але вже з позиції сильнішого суперника, отримавши перевагу на фронті.

Велика небезпека для України: Скільки "Шахедів" Росія виробляє на місяць

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:15

Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...

Буде злам? Бойові дії в Україні можуть завершитися у 2025 році, - The Economist

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:45

2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...