«У Луганську група складається орієнтовно з 13 осіб, в Донецьку – близько 15. Їх очолюють кадрові співробітники центрального апарату Федеральної служби безпеки РФ»
Федеральна служба безпеки Росії управляє окупованими територіями Донбасу за допомогою так званих «міністерств державної безпеки», співробітників управління «В» (групи «Вимпєл») і оперативних груп ФСБ, які постійно перебувають у Донецьку та Луганську. Про це телепроєкту Радіо Свобода Донбас Реалії розповіли в контррозвідці Служби безпеки України, зазначають Патріоти України.
«У Луганську вказана група складається орієнтовно з 13 осіб, в Донецьку – близько 15. Їх очолюють кадрові співробітники центрального апарату Федеральної служби безпеки Російської Федерації і їхній особовий склад складається із кадрових оперативних співробітників ФСБ РФ. Як правило, це співробітники Воронезького, Ростовського і Краснодарського регіональних управлінь ФСБ. Ротації періодичні, два або чотири місяці – залежить від обставин», – стверджує представник контррозвідки СБУ.
У відомстві повідомили імена п’яти керівників цих груп, які час від часу бувають на Донбасі. Олександр Шингирьов (позивний «Арбат»), Олексій Корнєв (позивний «Айсберг»), Костянтин Максимов (позивний «Карел»), Станіслав Полянцев (позивний «Бродяга»), Андрій Курилкін (позивний «Дипломат»). Вони відповідають за декілька напрямків роботи.
Щодо «міністерств державної безпеки» угруповань «ДНР» і «ЛНР», то їх оперативні групи ФСБ Росії використовують як допоміжні структури. Ці так звані «міністерства» були створені наприкінці 2014 року. За даними контррозвідки СБУ, багато співробітників «МДБ» – це колишні працівники українського МВС, а ось керівний склад – громадяни Росії, які в Україні перебувають під вигаданими іменами. Голова так званого «МДБ» «ЛНР» Анатолій Антонов насправді Рашид Садиков. Справжнє ім’я керівника «МДБ» угруповання «ДНР» Володимира Павленка – Володимир Євдокімов. Також громадянами Росії є співробітники «МДБ» «ЛНР» Микола Куренков і Микола Кравцов. Їхні справжні прізвища Курочкін і Крайній.
Укладена 17 січня угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном включає військово-технічне співробітництво, тож можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні. Про...
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...