“Коли вже прийде перемога і закінчиться клята війна?” — питання, яке турбує всіх. Спробую відповісти об’єктивно. Кожна війна завершується більш-менш стійким миром на певних умовах. На осі можливостей є дві крайні точки — беззастережна капітуляція Росії і беззастережна капітуляція України, які не має сенсу розглядати, бо вони нереальні. А між ними — “дике поле” компромісів, які дозволяють кожній зі сторін трактувати укладений мир як власну перемогу", - про це на власній сторінці у Facebook пише політтехнолог Олександр Кочетков, передають Патріоти України, та продовжує:
"Тоді що є перемога? На емоційному рівні все зрозуміло: це парад наших вояків на Червоній Площі у Москві під гімн України. Або хоча б у Севастополі. Відповідно, суд над Путіним та іншими військовими злочинцями і все таке.
А ось на практиці країною-переможницею вважається та, яка за мирною угодою отримала більше, ніж мала до війни. Крапка. Все інше — це гідна, навіть героїчна, але поразка. Як, наприклад, склалося у війні Фінляндії проти Радянського Союзу, де фіни змушені були відмовитися від частини території, хоча й завдали Червовій Армії величезних втрат. На жаль, руйнування планів агресора, який намагався захопити всю країну, оспівується як перемога лише у патріотичних міфах.
Відповідно, у війні проти Росії для перемоги нам необхідне повне виведення російських військ, повернення Донбасу без будь-яких умов, отриманні коштів на відбудову зруйнованого (як це ні прикро, людські втрати компенсувати неможливо) і надійні гарантії безпеки України. Це — мінімум. А додаткові компроміси на кшталт відмови від НАТО чи підвищення статусу російської мови будуть тільки розмивати цю перемогу.
Тобто, завдання перед переговорниками стоїть надважке, і цього треба бути свідомими.
Мирна угода є проекцією ситуації на фронті, точніше, перспектив її розвитку. Тобто, мир укладається, коли країнам, які воюють, все вже зрозуміло. І ніякий шантаж, зокрема, ядерний, вже не спрацьовує.
У нас така ситуація визначення має скластися у середині квітня: до ВСУ надійде значне поповнення, озброєне західним обладнанням, а агресор понесе втрат у живій силі і техніці, які остаточно підірвуть його наступальний потенціал. Тоді ж визначиться можлива участь у війні Беларусі (фатальна для Лукашенка), а також завуальована участь Польщі (обмежений контингент, який забезпечить захист наших західних областей, вивільнив ЗСУ для стратегічної наступальної операції).
У цей період накопичиться і достатньо інфи, щоб аргументовано спрогнозувати, чи підуть події стрімким шляхом, і мирний договір буде укладено десь у кінці травня. Або довгим, і у цьому випадку прогноз на мир буде аж на кінець року або навіть на наступний. Ось так — самому хочеться все і зараз, але є як є.
Наостанок два суттєвих зауваження.
Перше: довгий шлях до миру більш важкий, але тоді перемога буде більш відчутною. Власне, тоді вона буде справжньою перемогою. Друге: винесення умов миру на референдум свідчитиме, що мова йде не про перемогу, а про приховану поразку".
Диктатор країни-агресорки Росії Володимир Путін хотів би отримати до Нового року суттєві воєнні перемоги. Зокрема, захопити один з обласних центрів України – Запоріжжя чи Харків. Проте його пріоритетом залишатиметься звільнення Курської області Росії в...
Північна Корея не безкоштовно відправила війська на війну проти України. Росія надала КНДР нафту, ракети та засоби ППО, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інституту вивчання війни (ISW). Видання BBC встановило, що Росія відправила Північн...