Виправдання для прямих переговорів з "ЛДНР": "Не можна домогтися миру, ні з ким не розмовляючи", - Кравчук про зміну роботи в ТКГ

Леонід Кравчук наголосив, що буде "говорити з ким завгодно", але ніколи не підпише "документ, який зашкодить Україні".

Нічого в ТКГ підписувати, що б зашкодило Україні, ніхто не буде. Наразі треба зрозуміти, яким бачать майбутнє ОРДЛО окупанти й шукати новий формат переговорів (при цьому не мовиться про перемовини, наприклад, президента з ватажками бойовиків). Адже якщо ні з ким не говорити – миру не досягти. Про все це розповів 1 серпня в ефірі одного з українських телеканалів голова делегації України в Тристоронній контактній групі щодо ситуації на Донбасі та перший президент України Леонід Кравчук, повідомляють Патріоти України.

Нічого такого, що б зашкодило Україні

 • Кравчук наголосив, що буде "говорити з ким завгодно", але ніколи не підпише "документ, який зашкодить Україні".
 • Політик звернув також увагу на те, що в рамках раніше підписаних мінських домовленостях Україна досі не може "зайняти точну і ясну позицію".
 • Проблема, мовляв, у тому, що у документі мовиться про "спочатку вибори, а потім кордон", а насправді в України діаметрально протилежна позиція – спершу контроль за кордоном, а потім вже вибори.

Яким може бути майбутнє ОРДЛО

 • Кравчук вважає, що представники окупованих територій Донецької та Луганської областей повинні чітко сформулювати, яким бачать майбутнє ОРДЛО.
 • Поки що, мовляв, якщо слухати їхні заяви, то здається, що вони "хочуть автономії, федералізації", "щоб це була територія з ознаками державності". Кравчук вважає, що "вони беруть дуже високо".
 • Водночас Росія говорить про "особливий статус", як це й записано в мінських домовленостях. "Але там записали так, що ми самі не знаємо, що це таке", – зауважив глава ТКГ.

Про компроміс

 • Леонід Кравчук готовий також вислухати пропозиції ватажків окупантів.
 • Це лише щоб зрозуміти, на які кроки можна йти, щоб мати можливість досягти компромісу.
 • Наразі ж від окупантів Кравчук "жодної відповіді не отримав".

Про формат переговорів

При цьому Кравчук наголосив, що Україна не повинна вести переговори з представниками ОРДЛО, з ватажками бойовиків, на рівні президента, на вищому державному рівні.

 • Але новий формат діалогу одначе треба шукати.
 • Одним із варіантів зміни формату є, наприклад, залучення США. "Правда, там вибори на носі, коронавірус, там багато проблем. Я говорю про це в перспективі", – уточнив Кравчук.
 • Якщо ми хочемо чогось досягти, хочемо миру на Донбасі – як можна домогтися миру, ні з ким не розмовляючи?! Прийдуть сили ООН, ОБСЄ, поставлять своїх військових, одягнуть білі каски, і все? Не буде такого, – підсумував Леонід Кравчук.

  Джерело: 24 канал

  Не платив за комуналку: Тупицького виселили з Конча-Заспи, суддя обурений

  понеділок, 12 квітень 2021, 21:50

  Будинок відпочинку "Конча-Заспа" Державного управління справами (ДУС) розірвав договір про користування будинком з головою Конституційного Суду Олександром Тупицьким, указ про призначення якого суддею скасував президент Володимир Зеленський і який неда...

  Скидання токсичного баласту: Під час телефонної розмови з Байденом Зеленський сам заговорив про Коломойського та наголосив на плачевних перспективах олігарха - ЗМІ

  понеділок, 12 квітень 2021, 21:31

  У телефонній розмові президентів України Володимира Зеленського та США Джо Байдена згадувалося прізвище олігарха Ігоря Коломойського. Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на свої джерела на Банковій, зазначають Патріоти України. . За інформацією видан...