Громадяни Китаю, які потрапили в полон ЗСУ, стверджують, що не хотіли брати участь у боях проти України. Але росіяни насильно відправили їх на фронт, передають Патріоти України.
Обидва китайці зізналися, що підписали контракт із російською армією навіть не маючи бойового досвіду. За словами одного з них, він хотів працювати з "медичною реабілітацією", але після приїзду в Росію його відразу відправили на фронт. При цьому другий громадянин КНР запевнив, що він нібито не хотів вирушати на фронт, але його змусили.
"У мене була звичайна робота в Китаї, сім'я, дружина, батьки. Через те, що я втратив роботу під час COVID, я вирішив знайти такий підробіток", - сказав Ванг Гуанцзюн. У свою чергу Чжанг Ренбо зазначив, що за китайськими мірками його родина була заможною.
"Проблем у нас не було, грошей вистачало зверху. Я спочатку поїхав до Росії подорожувати, а потім вирішив заробити грошей. Але не очікував, що опинюся на війні", - додав він. Чжанг Ренбо уточнив, що 20 грудня 2024 року прибув до Москви і там пробув тиждень. Вже 28 грудня він приїхав до Ростова, де знаходився шість днів. Потім його та інших солдатів відправили до тимчасово окупованого Донецька. Там вони близько місяця спілкувалися з іншими іноземцями, які воювали за РФ, доки його не відправили безпосередньо на фронт.
Їхнім командиром був росіянин. Він віддавав накази китайцям без перекладача, усе пояснював жестами. І це при тому, що в підрозділі одного було 10 громадян КНР, а другого - двоє.
Китайці розповіли, що їх використовували для важких робіт. Безпосередньо в бойових діях вони брати участь не встигли - одного поранили, а другий здався. Обидва хочуть, щоб їх обміняли. Як правило, громадяни КНР користуються посередниками, переважно іноземцями, щоб приєднається до російської армії.
Воїни роти ударних безпілотних авіакомплексів Rugby Team 129-ї бригади Сил територіальної оборони 9 травня встановили український прапор у центрі населеного пункту Горналь, що в Курській області, передають Патріоти України. . Прапор було встановлено н...
Колишня учасниця шоу Справжні домогосподарки Нью-Джерсі і подкастерка Сігаліт «Сіггі» Флікер стала членом правління Ради пам’яті жертв Голокосту в США. Про це призначення президент США Дональд Трамп оголосив у своїй соцмережі Truth Social, передають Па...