Ядерна зброя в світовій історії використовувалася лише двічі: обидва рази - під час Другої світової війни, коли США скинули бомби на японські міста Хіросіма та Нагасакі. Наслідки такого бомбардування були настільки жахаючими, що лячно стає лише при одній згадці про ядерну бомбу, передають Патріоти України.
Цим успішно користується режим президента-агресора РФ Володимира Путіна, який, усвідомлюючи безвихідь у війні проти України, знову і знову звертається до погроз ядерним терором.
Не обійшлось без цього й 21 лютого 2023 року, коли Путін, під час звернення до Федеральних зборів, заявив, що "Росія призупиняє свою участь у Договорі про стратегічні наступальні озброєння". Тобто, агресор залишає за собою право створювати нову ядерну зброю і не гарантує її невикористання.
У НАТО одразу ж відреагували на заяву глави Кремля, попередивши про те, що готові дати відсіч РФ в разі нападу на будь-яку з країн-членів Альянсу.
Скільки ядерної зброї мають країни світу
Попри очевидні для усіх наслідки застосування ядерної зброї, світові країни мають у своєму арсеналі близько 13 тисяч одиниць такої зброї! Так, це суттєво менше, ніж 70 тисяч одиниць за часів Холодної війни. Але й існуючих запасів вистачить аби знищити людську цивілізацію і навіть не один раз. За даними розсекреченого дослідження 1945 року, проведеного вченими з лабораторії та випробувального полігону в Лос-Аламосі (США), "для того, щоб поставити під загрозу людську расу, знадобилося б лише від 10 до 100 боєголовок".
Тим часом деякі диктаторські режими продовжують нарощувати її кількість або намагаються її отримати. OBOZREVATEL із посиланням на 9news розповідає про світові запаси ядерки.
Росія
Жахлива правда полягає у тому, що саме країна-агресор РФ, очолювана навіженим диктатором, має найбільшу кількість ядерних боєголовок у світі. Точна кількість такої зброї у РФ нікому не відома, але за оцінками Асоціація з контролю над озброєннями (ACA) станом на листопад 2021 року війська РФ мали 6257 боєголовок, хоча 1760 з них були виведені з експлуатації.
Федерація американських вчених (FAS) наводить дещо нижчу цифру – 5977, 1500 з яких списані і чекають на демонтаж.
Подальший розвиток ядерної зброї стримував саме підписаний між РФ та США двосторонній договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, термін дії якого закінчується в 2026 році і про призупинення якого Путін оголосив 23 лютого.
FAS уже зараз стверджує, що Росія є однією з шести країн, які збільшують кількість своїх ядерних боєголовок.
Одначе, зважаючи на стан справ в армії РФ, можна припустити, що значна частина ядерного озброєння РФ взагалі не боєздатна. Однак навіть одна ракета на озброєнні диктатора може наробити багато лиха.
США
Сполучені Штати мають ядерний арсенал, який лише трохи менший за російський. Саме у США було розроблено першу ядерну зброю, тож вона знаходиться на озброєнні ще з 1945 року.
Експерти вважають, що ядерний арсенал США складає 5500 боєголовок. В січні 2023 року FAS випустив "Ядерний блокнот", згідно з яким у США є 5244 одиниці ядерної зброї. За останній рік її кількість скоротилася на 184 штуки, що свідчить про те, що США є єдиною країною світу, яка зменшує розмір своїх запасів.
ACA ж станом на кінець 2021 року оцінювала загальну кількість боєголовок у США на рівні 5550.
Близько 100 американських боєголовок наразі розміщені у п'яти країнах НАТО: Італії, Німеччині, Нідерландах, Бельгії та Туреччині.
Китай
Китай має третій за величиною ядерний арсенал світу, але значно поступається РФ та США, які володіють близько 90% ядерних боєголовок у світі.
За останніми даними як ФАС, так і ACA, Китай володіє 350 одиницями атомної зброї, хоча їхня кількість зростає. У Міністерства оборони США у 2021 році висловлювали впевненість в тому, що Китай прискорює свою ядерну експансію, яка призведе до того, що КНР матиме 700 ядерних боєголовок до 2027 року, а до 2030 року ця кількість зросте до щонайменше 1000 боєголовок.
Франція
Франція володіє ядерною зброєю з 1960 року і наразі має близько 290 боєголовок у своєму арсеналі.
Останніми роками цей арсенал залишався в основному стабільним. Протягом більшої частини 2010-х років він налічував близько 300 боєголовок, скоротившись лише на 10 одиниць у 2020 році.
Країна має можливість запускати ядерну зброю з літаків та підводних човнів.
Велика Британія
Велика Британія має близько 225 боєголовок та свого часу була третьою країною, яка отримала ядерну зброю, зробивши це в 1952 році, всього через три роки після СРСР.
В середині 1970-х і на початку 80-х років Британія мала треті ядерний арсенал, який налічував 500 боєголовок.
Ядерний арсенал Великої Британії має виключно морське базування і налічує лише ракети, що запускаються з підводних човнів.
Пакистан
Пакистан розпочав ядерні розробки в 70-х роках на тлі суперництва з Індією, яка провела успішне випробування в 1974 році.
Лише у 1998 році Пакистан випробував власну зброю, і зараз він має близько 165 боєголовок.
Оскільки Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) обмежує ядерну зброю п'ятьма постійними членами Ради Безпеки ООН, Пакистан ніколи не підписував цей договір.
За даними ACA, розмір пакистанського арсеналу швидко зростає. Країна також розробляє нові ракетні системи, які можуть бути носіями ядерних боєголовок.
Індія
Індія має арсенал, який, як вважають, за розміром близький до того, що має Пакистан.
ACA стверджує, що Індія має 160 боєголовок, в той час як FAS називає дещо меншу цифру – 156.
Індія має ядерний потенціал наземного, повітряного і підводного базування. Впродовж останніх 20 років її запаси стабільно зростають.
Ізраїль
Ізраїль є країною, яка ніколи не визнавала, але й не заперечувала наявність у неї ядерної зброї. За поточними оцінками, ізраїльський арсенал налічує близько 90 боєголовок.
Вважається, що Ізраїль володіє "ядерною тріадою" і здатен запускати зброю з суші, повітря та моря. Окрім того, експерти вважають, що Ізраїль має достатньо матеріалів, щоб більш ніж подвоїти свої запаси. У звіті ACA за 2018 рік йшлося, що країна має необхідні матеріали для 200 боєголовок.
Північна Корея
Вважається, що Північна Корея має найменший ядерний арсенал у світі, хоча розмір його запасів варіюється.
ACA стверджує, що країна-ізгой має десь від 40 до 50 боєголовок, в той час як FAS вважає, що ця цифра нижча – близько 20.
Останнє випробування ядерного пристрою у КНДР відбулося у 2017 році, але після того, як у 2018 році Північна Корея заявила, що закриває свої випробувальні об'єкти, у березні 2022 року, за даними Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), країна почала відновлювати випробувальні тунелі.
Понад 20% українців вважають, що Україну ніколи не будуть готові прийняти у НАТО, це на десять процентних пунктів більше, ніж у 2022 році. Як повідомляє "Європейська правда", такі результати опитування опублікувала компанія Gallu, передають Патріоти Ук...
Командування російської армії кидає в бої на Покровському напрямку піхотні підрозділи. Вони наразі здійснюють атаки без залучення бронетехніки завдяки активному застосуванню ЗСУ дронів.Про це повідомив військовослужбовець 68-ї окремої єгерської бригади...