Під час ранкової атаки 13 січня понад 20 російських ракет не долетіли до цілей завдяки українським засобам радіоелектронної боротьби. В Інституті вивчення війни (ISW) уже заявили, що це може бути переломним моментом для українських можливостей РЕБ. Чи так це насправді, пояснив "24 каналу" військовий експерт з Ізраїлю Давид Гендельман, передають Патріоти України.
"Треба підкреслити, що засоби РЕБ не можуть повністю ліквідувати всі системи наведення ракет, наприклад, якщо навіть вдається заглушити супутникову систему наведення, то ракета може йти по інших системах", – сказав Гендельман.
Він пояснив, що РЕБ, звісно, ускладнює орієнтування, але навіть якщо повітряна ціль збилася з курсу, то вона не зникає в повітрі, а кудись має упасти. Якщо це буде в житловій місцевості, то наслідки можуть бути трагічними. Користь у тому, що, можливо, повітряна ціль не досягне мети.
На думку військового експерта з Ізраїлю, поки зарано говорити про перелам у війні. За його словами, важливо, щоб такі дії були системними, тому що одноразове застосування ще ні про що не говорить. "З одного разу жодних висновків зробити не можна, тож подивимося, як це діятиме під час наступних атак, які, найімовірніше, будуть. Навряд чи росіяни відразу ж припинять ракетні обстріли", – зазначив Давид Гендельман.
Британський принц Вільям висловив розчарування працівниками свого офісу, які відмовили йому в поїздці до України. Тим більше, що його молодший брат Гаррі відвідав Львів 10 квітня. Про це пише Daily Mail з покликанням на джерела, передають Патріоти Укра...
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у рамках Міжнародного академічного форуму "Воєнні інновації в сучасних війнах" обговорив виклики асиметричних війн, їх вплив на глобальну безпеку та роль інновацій у сучасних військових конфлікт...