"Вже просить у Таджикистану": Жданов розповів, як Путін шукає зброю для війни в Україні

Для того аби продовжувати вторгнення в Україну російський диктатор Володимир Путін вже просить зброю у країн Центральної Азії, паралельнл намагаючись повернути там свій вплив. Про це розповів в ефірі "Радіо НВ" Олег Жданов, військовий експерт, передають Патріоти України.

— Я слухав ваші зведення і ви вважаєте, що той візит Путіна до Таджикистану та Туркменістану, що це для того, щоб серед іншого, зрозуміло, що там різні порядки денні, і там є різні проблеми, але там є серед іншого, що він туди приїхав для того, щоб збирати зброю. Яку логіку ви в цьому бачите?

— Думаю, що так. Дивіться, там же два заходи паралельно проходило. По-перше, він збирав країни ОДКБ, які розташовані в Азії. І от тут, скоріше за все, вирішувалося питання постачання зброї. Чому? Тому що Білорусь вже постачає і боєприпаси, і зброю, яку вона знімає з довгострокового зберігання. <...> А от другий захід — це була конференція країн Каспійського басейну. Це спроба легітимізації самого Путіна на міжнародному рівні, показати, що Росія сьогодні не на задвірках міжнародної політики, а має якийсь вплив, і має якісь важелі на міжнародній арені.

— А якщо повернутися до теми зброї, яка є у Таджикистану і Туркменістану, а що в них за зброя взагалі? Чи в них якісь великі запаси?

— Великих запасів там немає, зброя в них в основному радянська, тому Путін її і просить. Щоб вони зняли зі зберігання або віддали ту, яка є в наявних, або віддали ту, яка є в військових частинах для того, щоб Російська Федерація змогла швидко поповнити свої запаси технічно справною зброєю. Головне питання — технічна справність цієї зброї. При цьому, я так розумію, він намагався гарантувати їм безпеку і захист з боку Російської Федерації від будь-яких зовнішніх ворогів.

Джерело: Радіо НВ

"Путін побудував дуже цікаву систему кураторів, як у КДБ": Ексдепутат РФ про найближче оточення глави Кремля

вівторок, 9 серпень 2022, 15:44

Доступ до Володимира Путіна мають чимало людей, які задіяні у "системі", створеній ним. Окрім Юрія Ковальчука, який є старим діловим партнером президента РФ, і його довіреною особою, до Путіна мають доступ чимало людей, так звані "акціонери режиму". . ...

У новому пакеті допомоги США для України немає HIMARS: У Пентагоні дали пояснення

вівторок, 9 серпень 2022, 15:30

У новому пакеті допомоги США для України немає реактивних систем залпового вогню HIMARS. Заступник глави Пентагону Колін Каль пояснив, що зараз пріоритетнішим є постачання боєприпасів до уже наявних систем. Про це він розповів на брифінгу. Каль зазначи...