Вихід в море у травні 2020 року флагмана тихоокеанського флоту ВМФ РФ налякав мешканців Владивостоку Клуби чорного диму, які з'явилися в центрі Владивостока, налякали мешканців міста. Як з'ясувалося пізніше, винуватцем "пожежі" став ракетний крейсер проекту 1164 "Варяг", зазначають Патріоти України.
Мешканці російського міста встигнули зафіксувати дим на фото та викласти світлини у соціальних мережах. Представники тихоокеанського флоту РФ спробували розсіяти паніку місцевих жителів коментарями журналістам.
Ракетний крейсер проекту 1164 та флагман ТОФ ВМФ РФ "Варяг". "Паровоз "Варяг". Димнув так, що я мало не задихнувся" - автор свтілини Володимир Ощенко
"Для кораблів такого проекту (1164 шифр "Атлант") це нормально. При виході на робочий режим цей тип котлотурбінної енергетичної установки сильно димить, потім все нормалізується", - розповів начальник прес-служби ВВО по тихоокеанському флоту капітан 2 рангу Микола Воскресенський.
Нагадаємо, крейсер "Варяг" (колишня назва "Червона Україна") – радянський і російський ракетний крейсер проекту 1164, третій корабель у серії, збудований на суднобудівному заводі імені 61 комунара у Миколаєві (зараз ДП "Миколаївський суднобудівний завод", входить до складу ДК "Укроборонпром"). Він був спущений на воду 1983 році, а у 2002 році став флагманом тихоокеанського флоту ВМФ РФ.
Російські мешканці вже могли б і звикнути на прикладі авіаносного крейсера "Адмірал Кузнецов", що "гордість" їх флоту це старі кораблі, які димами демаскують себе на багато кілометрів
Загалом було випущено 4 подібних кораблі – у 1979 році спущений на воду крейсер "Слава" (відомий зараз як флагман ЧФ РФ "Москва"), у 1982 році "Адмірал Флоту Лобов" (згодом дістав назву "Маршал Устинов", наразі входить в склад північного флоту) та власне "Червона Україна"/"Варяг" (флагман ТОФ РФ).
У серпні 1990 року на воду було спущено й четвертий корабель серії – "Адмірал флоту Лобов", більш відомий як крейсер "Україна". Однак його попри готовність у 95% так і не було добудовано.
Наразі український крейсер планують демілітаризувати й згодом розібрати на метал. Одна з основних причин для такого кроку його моральна й фізична застарілість. Проте владу РФ такі вади та величезні кошти, що йдуть на утримання таких кораблів, не бентежать. Адже замінити застарілі крейсери нінащо, а амбіції потребують жертв.
У Білорусь залетіла рекордна кількість "Шахедів" під час атаки РФ по Україні 22 листопада. На даний момент зафіксували 10 дронів, передають Патріоти України з посиланням на моніторингову групу "Беларускі Гаюн". "Понад 10 "Шахедів" за ніч залітали в Бі...
У Харківській області затримали ймовірного організатора схеми уникнення мобілізації та двох його спільників. За свої послуги, за даними слідства, вони брали до шести тисяч доларів. Про це повідомив речник облуправління СБУ у Харківській області Владисл...