
Відома своїми проросійськими поглядами Олена Бережна вибухнула лютими звинуваченнями на адресу українців. Їх вона оприлюднила на своїй сторінці в Facebook ввечері 29 квітня 2020 року, передають Патріоти України.
Бережну розлютила петиція на сайті Офісу президента України з проханням відібрати Києво-Печерську лавру в УПЦ Московського патріархату. Документ за півмісяця набрав необхідні 25 тисяч голосів. Автори петиції №22 / 092966-ЕП вимагають від влади розірвати договір оренди Лаври з Московським патріархатом і передати святиню під контроль автокефальної ПЦУ, яку визнав Константинополь. Аргументують вони свою вимогу тим, що УПЦ МП, згідно з текстом петиції, "була помічена в висловлюваннях і діях проти українського народу". Була згадана і неоднозначна позиція Церкви з приводу війни на Донбасі.

Важливо зазначити, що доказів вона не надала. Бережна запевняє, що у президента немає повноважень для передачі Києво-Печерської лаври. Тим не менш, вона створила свою петицію з вимогою залишити Лавру під контролем Московського патріархату. "Нас, православних канонічних, а не фейкових, мільйони", - написала одіозний політик.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 23.06.26 орієнтовно склали:
Російські війська посилили тиск на Слов’янськ і Краматорськ, які залишаються найбільшими укріпленими містами Донецької області під контролем України. На тлі активізації бойових дій тисячі місцевих жителів вирішили залишити свої домівки та переїхати у б...